SP - baraž: Rukometaši Srbije sa golom minusa na revanš u Vesprem!

Rukometna reprezentacija Srbije izgubila je u Kraljevu od Madjarske 26:25, u prvoj utakmici baraža za Svetsko prvenstvo.

Ostali sportovi 10.06.2016 | 20:45

Poraz!

Mađari imaju gol prednosti 26:25 (13:8) i na dobrom su putu da preko Srbije stignu do Svetskog prvenstva u Francuskoj.

Mnogi će reći da ne valja, a mi ćemo se složiti. Ali, kada se pogleda ceo tok utakmice i momenat kada je Srbija u drugom poluvremenu bila na "minus osam" (9:17), rezultat je sjajan i ostavlja nas u trci za šampionat planete. Kakav takav. Da se "orlovi" nisu probudili u drugoj trećini meča verovatno bi već sada bili otpisani.

I ovako će biti pakleno teško 15, juna u Mađarskoj (Vesprem), ali nada i dalje postoji.

Serijom 8:0 "orlovi" su uspeli da preokrenu i da od 12:19 dođu do 20:19. Bilo je to ujedno i jedino vođstvo za naš tim pred polupraznim tribinama dvorane u Kraljevu.

Najbolji akter meča i ubedljivo u našem timu bio je Petar Nenadić. Fenomenalni levi bek i organizator igre postigao je 11 golova, ali nažalost nije iskoristio sedmerac i priliku da Srbiju dovede u novo vođstvo nekoliko minuta pre kraja, u situaciji kada smo imali igrača više.

Kod Mađara je osam golova dao Tamaš Ivančik, a po četiri Laslo Nađ i Mate Lekai.

Svetsko prvenstvo će se održati od 11. do 29. januara sledeće godine u Francuskoj.

Izvor: mondo.rs