Видео - ''Турнир пријатељства'': Партизанови клинци побиједили, али и испали!

Млади фудбалери Партизана, после Вардара, "убацили" су три лопте и у мрежу Осијека, али их је пораз од Сарајева коштао полуфинала незваничног првенства бивше Југославије.

Фудбал 26.05.2016 | 14:40

Млади фудбалери Партизана завршили су учешће на трећем Турниру пријатељства у Бијељини, незваничном првенству бивше Југославије за момке старе 16 година и млађе, иако су забележили две убедљиве победе.

У међувремену, пораз од 0:2 од вршњака из Сарајева, коштао их је полуфинала!

Данас, у 3. колу Групе Б, у Етно селу Станишићи: Партизан – Осијек 3:0 (2:0), после чега су се црно-бели на кратко нашли на челу групе, међутим када су Сарајлије минималним резултатом 1:0 победиле скопски Вардар, ситуација се променила.

Голом Имамовића у 28. минуту, "бордо тим" са "Кошева" дошао је до седмог бода и освојио групу, а пропозиције такмичења су такве да само победници група иду у полуфинале које је на програму у суботу.

Голове за екипу коју предводи Милан Ристић постигли су Јанковић у 4, Зекај у 26. и Новић у 46. минуту. Партизан је на отварању такмичења и Вардару дао три гола – 3:1.

За сада, позната су два учесника полуфинала, то је Црвена звезда из Групе А, која чека победника меча Динамо Загреб – Војводина (17.30, Спортклуб), као из Сарајево из Групе Б, које ће у полуфиналу играти са бољим из дуела Ријека – ОФК Београд (13.45, Спортклуб).

Фудбалери Црвене звезде последњи меч у Групи А, у којој имају гол-разлику 14:0, играју у 15.40 против Загреба и не могу да испусте прво место и у случају пораза.

Група А

1. коло: Црвена звезда – Будућност 6:0, Загреб – Жељезничар 1:1.
2. коло: Црвена звезда – Жељезничар 8:0, Загреб – Будућност 0:0.
3. коло: Црвена звезда – Загреб, Будућност – Жељезничар 2:1.

Табела: Црвена звезда 6, Будућност 4, Загреб 2, Жељезничар 1.

Група Б

1. коло: Осијек – Сарајево 1:1, Партизан – Вардар 3:1.
2. коко: Сарајево – Партизан 2:0, Осијек – Вардар 2:2.
3. коло: Партизан – Осијек 3:0, Сарајево – Вардар 1:0.

Табела: Сарајево 7, Партизан 6, Осијек 2, Вардар 1.

Група Ц

1. коло: Динамо – Олимпија 1:1, Војводина – Вележ 4:1.
2. коло: Динамо – Вележ 3:0, Олимпија – Војводина 2:2.
3. коло: Војводина – Динамо, Вележ – Олимпија 0:5.

Табела: Олимпија 5, Динамо 4, Војводина 4, Вележ 0.

Група Д

1. коло: ОФК Београд – Слобода Тузла 8:1, Ријека – Сутјеска 2:0.
2. коло: ОФК Београд – Сутјеска 0:0, Ријека – Слобода 2:0.
3. коло: ОФК Београд – Ријека, Сутјеска – Слобода 1:0.

Табела: Ријека 6, ОФК Београд 4, Сутјеска 4, Слобода 0.

Правила:

У полуфинале ће се пласирати победници група. Уколико две или више екипа имају исти број бодова, коначан пласман у групи одредиће се на основу резултата у међусобном дуелу, после чега на ред долази гол-разлика, па број датих голова. Ако и тада није могуће наћи бољег, учесник полуфинала биће одређен жребом. Црвени картон подразумева аутоматску утакмицу суспензије, док се жути картони не преносе у полуфинале осим у случају да један играч заради три жута картона на три меча у групи. Утакмица траје 60 минута. У полуфиналу и финалу у случају нерешеног исхода одмах се приступа извођењу пенала.

Извор: мондо.рс