Video - ''Turnir prijateljstva'': Partizanovi klinci pobijedili, ali i ispali!

Mladi fudbaleri Partizana, posle Vardara, "ubacili" su tri lopte i u mrežu Osijeka, ali ih je poraz od Sarajeva koštao polufinala nezvaničnog prvenstva bivše Jugoslavije.

Fudbal 26.05.2016 | 14:40

Mladi fudbaleri Partizana završili su učešće na trećem Turniru prijateljstva u Bijeljini, nezvaničnom prvenstvu bivše Jugoslavije za momke stare 16 godina i mlađe, iako su zabeležili dve ubedljive pobede.

U međuvremenu, poraz od 0:2 od vršnjaka iz Sarajeva, koštao ih je polufinala!

Danas, u 3. kolu Grupe B, u Etno selu Stanišići: Partizan – Osijek 3:0 (2:0), posle čega su se crno-beli na kratko našli na čelu grupe, međutim kada su Sarajlije minimalnim rezultatom 1:0 pobedile skopski Vardar, situacija se promenila.

Golom Imamovića u 28. minutu, "bordo tim" sa "Koševa" došao je do sedmog boda i osvojio grupu, a propozicije takmičenja su takve da samo pobednici grupa idu u polufinale koje je na programu u subotu.

Golove za ekipu koju predvodi Milan Ristić postigli su Janković u 4, Zekaj u 26. i Nović u 46. minutu. Partizan je na otvaranju takmičenja i Vardaru dao tri gola – 3:1.

Za sada, poznata su dva učesnika polufinala, to je Crvena zvezda iz Grupe A, koja čeka pobednika meča Dinamo Zagreb – Vojvodina (17.30, Sportklub), kao iz Sarajevo iz Grupe B, koje će u polufinalu igrati sa boljim iz duela Rijeka – OFK Beograd (13.45, Sportklub).

Fudbaleri Crvene zvezde poslednji meč u Grupi A, u kojoj imaju gol-razliku 14:0, igraju u 15.40 protiv Zagreba i ne mogu da ispuste prvo mesto i u slučaju poraza.

Grupa A

1. kolo: Crvena zvezda – Budućnost 6:0, Zagreb – Željezničar 1:1.
2. kolo: Crvena zvezda – Željezničar 8:0, Zagreb – Budućnost 0:0.
3. kolo: Crvena zvezda – Zagreb, Budućnost – Željezničar 2:1.

Tabela: Crvena zvezda 6, Budućnost 4, Zagreb 2, Željezničar 1.

Grupa B

1. kolo: Osijek – Sarajevo 1:1, Partizan – Vardar 3:1.
2. koko: Sarajevo – Partizan 2:0, Osijek – Vardar 2:2.
3. kolo: Partizan – Osijek 3:0, Sarajevo – Vardar 1:0.

Tabela: Sarajevo 7, Partizan 6, Osijek 2, Vardar 1.

Grupa C

1. kolo: Dinamo – Olimpija 1:1, Vojvodina – Velež 4:1.
2. kolo: Dinamo – Velež 3:0, Olimpija – Vojvodina 2:2.
3. kolo: Vojvodina – Dinamo, Velež – Olimpija 0:5.

Tabela: Olimpija 5, Dinamo 4, Vojvodina 4, Velež 0.

Grupa D

1. kolo: OFK Beograd – Sloboda Tuzla 8:1, Rijeka – Sutjeska 2:0.
2. kolo: OFK Beograd – Sutjeska 0:0, Rijeka – Sloboda 2:0.
3. kolo: OFK Beograd – Rijeka, Sutjeska – Sloboda 1:0.

Tabela: Rijeka 6, OFK Beograd 4, Sutjeska 4, Sloboda 0.

Pravila:

U polufinale će se plasirati pobednici grupa. Ukoliko dve ili više ekipa imaju isti broj bodova, konačan plasman u grupi odrediće se na osnovu rezultata u međusobnom duelu, posle čega na red dolazi gol-razlika, pa broj datih golova. Ako i tada nije moguće naći boljeg, učesnik polufinala biće određen žrebom. Crveni karton podrazumeva automatsku utakmicu suspenzije, dok se žuti kartoni ne prenose u polufinale osim u slučaju da jedan igrač zaradi tri žuta kartona na tri meča u grupi. Utakmica traje 60 minuta. U polufinalu i finalu u slučaju nerešenog ishoda odmah se pristupa izvođenju penala.

Izvor: mondo.rs