Цибона боља од Задра у мајсторици полуфинала плеј-офа!

Кошаркаши Цибоне пласирали су се у финале првенства Хрватске, пошто су у Загребу победили Задар са 80:71 у одлучујућој утакмици полуфинала. Цибона је до финала и дуела против Цедевите стигла са 2:1 у победама.

Кошарка 26.05.2016 | 15:00

Задрани су боље почели утакмицу, повели са 15:8, али је потом уследила серија Цибоне од 16:0 крајем прве и почетком друге четвртине. На полувремену је било 43:27 за домаћу екипу, а у 26. минуту је та предност нарасла на 20 разлике (57:37). Задар се, ипак, није предавао, у 34. минуту је стигао на свега четири поена заостатка, али се Цибона новом серијом поновно одвојила и, на крају, славила.

Најефикаснији у победничком тиму био је Џејмс Флоренс са 27 поен, Филип Крушлин је додао 17, а Анте Жижић 12, док су Задране предводили Филип Краљевић са 20 и Иван Рамљак са 13 постигнутих поена.

Прва финална утакмица између Цедевите и Цибоне игра се у недељу.

Извор: блиц.рс