РГ: Лајовић прошао, Типсаревић испао од Раонића!

Српски тенисер Душан Лајовић пласирао се у друго коло Ролан Гароса победом над Денисом Кудлом максималним резултатом. Српски тенисер Јанко Типсаревић завршио је такмичење већ у првом колу Ролан Гароса поразом од Милоша Раонића.

Тенис 23.05.2016 | 16:31

Лајовић је на старту турнира у Паризу одиграо одличан меч и савладао Кудлу са 6:4, 6:3, 6:3.

Лајовић ће се у другом колу састати са победником меча између Виктора Троицког и Бугарина Григора Димитрова.

Лајовић је издржао први удар 51. играча на свету, пошто је у трећем гему успео да одбрани брејк лопту на свој сервис. До краја првог сета неутралисао је две шансе ривала, а онда га је казнио и брејком дошао до 6:4.

После велике борбе у првом, Душан је следећа два завршавао много брже – у другом је сачувао брејк вишка са старта, да би у трећем губио, али успео да преокрене и посао заврши за нешто више од 100 минута игре.

У другој рунди могућ је српски дерби што би био први међуосбни дуел двојице репрезентативаца.

Отворени шампионат Француске игра се за укупни наградни фонд од 32 милиона евра.

Српски тенисер Јанко Типсаревић завршио је такмичење већ у првом колу Ролан Гароса поразом од Милоша Раонића.

Типсаревић није имао снаге за Раонића, па је изгубио резултаом 6:3, 6:3, 7:6 (7-5).

Мећ који је трајао 2 сата и 20 минута био је „једносмерна улица“ у прва два и првој половини другог сета.

Јанко, који и даље враћа после вишемесечне паузе због повреде, претрпео је три брејка у првих сат времена и чинило се да ће брзо напустити терен број 2.

Међутим, некада осми играч на АТП листи показао је да није заборавио да игра тенис – у финишу сета доминирао је бекхендом, добио неколико фантастичних поена тим ударцем, вратио брејк и изборио 13. гем.

Канађанин је у тај брејку имао више снаге и концентрације код сервиса, па је успео да стигне до петог тријумфа у исто толико сусрета са Типсаревићем.

Раонић ће се у другом колу састати са Адријаном Манарином који је у четири сета елиминисао Михаела Кукушкина.