RG: Lajović prošao, Tipsarević ispao od Raonića!

Srpski teniser Dušan Lajović plasirao se u drugo kolo Rolan Garosa pobedom nad Denisom Kudlom maksimalnim rezultatom. Srpski teniser Janko Tipsarević završio je takmičenje već u prvom kolu Rolan Garosa porazom od Miloša Raonića.

Tenis 23.05.2016 | 16:31

Lajović je na startu turnira u Parizu odigrao odličan meč i savladao Kudlu sa 6:4, 6:3, 6:3.

Lajović će se u drugom kolu sastati sa pobednikom meča između Viktora Troickog i Bugarina Grigora Dimitrova.

Lajović je izdržao prvi udar 51. igrača na svetu, pošto je u trećem gemu uspeo da odbrani brejk loptu na svoj servis. Do kraja prvog seta neutralisao je dve šanse rivala, a onda ga je kaznio i brejkom došao do 6:4.

Posle velike borbe u prvom, Dušan je sledeća dva završavao mnogo brže – u drugom je sačuvao brejk viška sa starta, da bi u trećem gubio, ali uspeo da preokrene i posao završi za nešto više od 100 minuta igre.

U drugoj rundi moguć je srpski derbi što bi bio prvi međuosbni duel dvojice reprezentativaca.

Otvoreni šampionat Francuske igra se za ukupni nagradni fond od 32 miliona evra.

Srpski teniser Janko Tipsarević završio je takmičenje već u prvom kolu Rolan Garosa porazom od Miloša Raonića.

Tipsarević nije imao snage za Raonića, pa je izgubio rezultaom 6:3, 6:3, 7:6 (7-5).

Meć koji je trajao 2 sata i 20 minuta bio je „jednosmerna ulica“ u prva dva i prvoj polovini drugog seta.

Janko, koji i dalje vraća posle višemesečne pauze zbog povrede, pretrpeo je tri brejka u prvih sat vremena i činilo se da će brzo napustiti teren broj 2.

Međutim, nekada osmi igrač na ATP listi pokazao je da nije zaboravio da igra tenis – u finišu seta dominirao je bekhendom, dobio nekoliko fantastičnih poena tim udarcem, vratio brejk i izborio 13. gem.

Kanađanin je u taj brejku imao više snage i koncentracije kod servisa, pa je uspeo da stigne do petog trijumfa u isto toliko susreta sa Tipsarevićem.

Raonić će se u drugom kolu sastati sa Adrijanom Manarinom koji je u četiri seta eliminisao Mihaela Kukuškina.