ЕНГ плеј-оф: Акинфенфа одвео ''Луду дружину'' на Вембли!

АФЦ Вимблдон други је учесник финала плеј-офа Лиге 2, пошто је у двомечу био бољи од Акрингтон Стенлија.

Фудбал 19.05.2016 | 16:00

'Луда дружина' добила је први меч као домаћин минималним резултатом, али је у реваншу тешком муком успела да сачува предност и прође даље – надокнадивши два гола заостатка у продужетку –2:2 (1:0;2:1).

Домаћи су пред анулирали предност већ у 39. минуту, када је Џош Виндас из пенала обрадовао нешто мање од 5.000 навијача у Ланкаширу.

Тим резултатом отишло се на одмор, да би Пиеро Мињао после 14 минута игре у наставку дуплирао вођство Стенлија.

Међутим, свега девет минута касније, најкорпулентнији нападач света, Адебајо Акингенфа користи асистенцију Барија Фулера и ударцем главом враћа Вимблдон у живот.

Чинило се да ћемо путника за Вембли добити тек после пенала, али је онда Лајл Тејлор у 104. минуту донео велику радост и пролаз гостима по изузетно јакој киши, због које је сусрет два пута прекидан на по десет минута.

Биће то први пут од 1998. године, и тријумфа над Ливерпулом у споменутом финалу, да ће се 'Луда дружина' наћи на Вемблију.

Некадашњи освајач ФА Купа ће прилику да настави пут ка повратку у Премијершип имати против Плимута Аргајла, који је нешто раније елиминисао Портсмут.