ENG plej-of: Akinfenfa odveo ''Ludu družinu'' na Vembli!

AFC Vimbldon drugi je učesnik finala plej-ofa Lige 2, pošto je u dvomeču bio bolji od Akrington Stenlija.

Fudbal 19.05.2016 | 16:00

'Luda družina' dobila je prvi meč kao domaćin minimalnim rezultatom, ali je u revanšu teškom mukom uspela da sačuva prednost i prođe dalje – nadoknadivši dva gola zaostatka u produžetku –2:2 (1:0;2:1).

Domaći su pred anulirali prednost već u 39. minutu, kada je Džoš Vindas iz penala obradovao nešto manje od 5.000 navijača u Lankaširu.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, da bi Piero Minjao posle 14 minuta igre u nastavku duplirao vođstvo Stenlija.

Međutim, svega devet minuta kasnije, najkorpulentniji napadač sveta, Adebajo Akingenfa koristi asistenciju Barija Fulera i udarcem glavom vraća Vimbldon u život.

Činilo se da ćemo putnika za Vembli dobiti tek posle penala, ali je onda Lajl Tejlor u 104. minutu doneo veliku radost i prolaz gostima po izuzetno jakoj kiši, zbog koje je susret dva puta prekidan na po deset minuta.

Biće to prvi put od 1998. godine, i trijumfa nad Liverpulom u spomenutom finalu, da će se 'Luda družina' naći na Vembliju.

Nekadašnji osvajač FA Kupa će priliku da nastavi put ka povratku u Premijeršip imati protiv Plimuta Argajla, koji je nešto ranije eliminisao Portsmut.