Историјски дан за Бијељину: Раднику Куп БиХ и Европа!

Фудбалери Радника по први пут у клупској историји освојили су Куп БиХ и пласирали се у квалификације за Лигу Европе, побједивши у реванш утакмици финала тузланску Слободу са 3:0 након 1:1 у првом сусрету.

Република Српска 18.05.2016 | 18:48

Историјски успјех Бијељинцима донијели су Душан Хоџић и Самир Мемишевић, рођени Тузлак који је постигао два гола и био најбољи играч на утакмици.

Освајањем трофеја намијењеном побједнику Купа БиХ Радник је донио европске утакмице у Бањалуку.

"Импресиониран сам постигнутим успјехом, одушевљен сам. Ово је велики дан за Радник, Бијељину и Републику Српску, уопште за фудбал у БиХ", рекао је за БН телевизију предсједник ФК Радник Младен Крстајић.

На адресу Крстајића стигла је честитка предсједника СДС-а Младена Босића.

"Вама, стручном тиму и играчима честитам на успјеху који сте постигли освојивши Куп БиХ чиме сте остварили пласман у квалификацијама за Лигу Европе. Својом пожртвованошћу, трудом и радом доказали сте да се може стићи до циља. Остварили сте, упркос свим потешкоћама с којима се сусреће фудбал и спорт на нашем простору, историјски резултат за клуб, град Бијељину и Републику Српску", стоји у Босићевој честитки.

Он даље наводи да је ФК Радник свијетла тачка фудбала у Републици Српској.

"Ви сте показали да се може доћи до успјеха ако постоји труд, жеља и подршка заједнице. Још једном Вама, стручном тиму, играчима и навијачима ФК Радник честитам на успјеху и желим што више побједа у наредним такмичењима", наводи у честитки предсједник СДС-а Младен Босић.

Ток меча:

18.48 Крај утакмице. Радник је славио са 3:0.

18.42 88. минут ГООООООООООООЛ!!! Тренутни резултат 3:0 за Радник. Два корнера за редом извела је Слобода, Радник је успио да се одбрани и након тог другог Самир Мемишевић је започео и на крају завршио школски контранапад Радника за његов други, а Радников трећи гол. Публика одушевљена, сада је све јасно - РАДНИК ИДЕ У ЕВРОПУ!!!

18.39 85. минут - нешто више од 5 минута дијели Радник од историјског изласка у Европу. Бијељинци и даље воде са 2:0.

18.35 81. минут - још један жути картон за Тузлаке. Мерсудин Ахметовић након што је изгубио лопту покупио је противничког играча, па се и он нашао у биљежници судије Ваљића.

18.32 78. минут - нова измјена у Раднику. Улази Александар Васић умјесто Дејана Максимовића.

18.31 76. минут - иако је до краја остало још 15 минута плус надокнада времена дјелује као да су се фудбалери Слободе предали. У овом тренутку њима су потребна два гола како би освојили трофеј.

18.25. 70. минут - нови жути картон за играча Радника. Тачније, Дејана Максимовића.

18.23 68. минут - оправдано непризнат гол Слободи, пошто је Мерзић био у офсајду када је погодио мрежу Авдукића.

18.22 67. минут - нова промјена у Тиму Слободе. Ушао је Говедарица умјесто Веселиновића.

18.19 ГООООООООООЛ!!! Радник води 2:0. Стријелац Мемишевић. Одличан центаршут са десне стране из слободног ударца, најприје је покушао Обрадовић, голман Пирић кратко одбио лопту, да би се на правом мјесту нашао Мемишевић и погодио за вођство од 2:0 и одушевљење на трибинама.

18.17 62. минут - нови жути картон за играча Слободе, поново због оштријег старта. "Пожутио" је Самир Мерзић. Врло брзо послије њега жути картон је зарадио његов саиграч Немања Стјепановић.

18.15 60. минут - други жути картон за фудбалере Радника и то за Аднана Шећеровића због нешто оштријег старта на средини терена. Слобода покушава нешто више да учини, да дође до изједначујућег гола. Ипак, све то изгледа врло лоше.

18.08 53. минут - нови жути картон за играча Слободе и то за Веселиновића, који је нешто жустрије приговорио судији Огњену Ваљићу. Истовремено, судија Ваљић је такође због протеста искључио, односно послао на трибине, тренера Тузлака Мусемића.

18.04 49. минут - први жути картон за Слободу након што је Иван Костић нешто грубље фаулирао Радниковог офанзивца Шећеровића.

18.02 Почело је друго полувријеме. Слобода је извршила прву измјену. Ахметовић је ушао умјесто Крпића.

18.00 Оно што можемо очекивати у другом полувремену, након "рибања" у паузи, то је доста офанзивнија Слобода, с обзиром на то да је тренер Тузлака Хусреф Мусемић најавио да ће његови момци све дати да освоје трофеј и да их не занима хоће ли Сарајево захваљујући Слободи видјети Европу.

17.47 45. минут - крај првог полувремена. Радник води са 1:0 и за сада је на добром путу да по први пут освоји Куп БиХ и изађе у Европу. Дефинитивно се видјело колико Слободи фали нападач Зајико Зеба који је у првом мечу зарадио црвени картон и суспензију од 5 мечева. За 15-ак минута почиње друго полувријеме у дивном амбијенту пред испуњеним трибинама Градског стадиона у Бијељини.

17.31 42. минут - финиш првог полувремена и даље нема промјене резултата, 1:0 води Радник голом Хоџића од 5. минута. Можемо процјенити да за сада тренер Радника Славко Петровић односи тактичку побједу над колегом на клупи Слободе Хусрефом Мусемићем.

17.29 31. минут - слободан ударац за Радник са око 25 метара извео је Шећеровић, али непрецизно.

17.26 29. минут - први жити картон на утакмици добија дефанзивац Радника Зељковић због повлачења противника за дрес. Резултат и даље 1:0.

17.22 25. минут - још један покушај фудбалера Радника Хоџића, али лопта завршава преко гола.

17.20 Прва четвртина утакмице протиче у равноправној игри. Радник има нешто већи посјед лопте, добро контролише лопту на средини терена, а Слободине фудбалере као да је пресјекао рано примљени гол, тако да још увијек траже своју игру и прилику да угрозе гол Авдукића.

17.17 Мирна игра у првих 18 минута и осим водећег поготка Радника нема већих прилика.

17.15 Уколико Радник освоји куп у Европу ће из ПЛ БиХ ићи клубови "из провинције". Зрински је шампион, квалификације зуа Лигу Европе су изборили Слобода и Широки Бријег тако да Сарајево ће видјети Европу само уколико Слобода освоји пехар.

17.09 Трибине Градског стадиона у Бијељини испуњене су до посљедњег мјеста, а ту је и неколико стотина навијача Слободе. Велики улог је у игри поготово када је Радник у питању. Освајањем купа Бијељинци би први пут у историји изашли у Евро-купове, тј. квалификације за Лигу Европе.

17.05 Радник води 1:0. Стријелац је био душан Хоџић већ у петом минуту утакмице. Након соло-продора и врло прецизног шута са ивице казненог простора.

Голман Слободе Кенан Пирић је био немоћан јер је лопта ишла уз сами угао његовог гола.