Istorijski dan za Bijeljinu: Radniku Kup BiH i Evropa!

Fudbaleri Radnika po prvi put u klupskoj istoriji osvojili su Kup BiH i plasirali se u kvalifikacije za Ligu Evrope, pobjedivši u revanš utakmici finala tuzlansku Slobodu sa 3:0 nakon 1:1 u prvom susretu.

Republika Srpska 18.05.2016 | 18:48

Istorijski uspjeh Bijeljincima donijeli su Dušan Hodžić i Samir Memišević, rođeni Tuzlak koji je postigao dva gola i bio najbolji igrač na utakmici.

Osvajanjem trofeja namijenjenom pobjedniku Kupa BiH Radnik je donio evropske utakmice u Banjaluku.

"Impresioniran sam postignutim uspjehom, oduševljen sam. Ovo je veliki dan za Radnik, Bijeljinu i Republiku Srpsku, uopšte za fudbal u BiH", rekao je za BN televiziju predsjednik FK Radnik Mladen Krstajić.

Na adresu Krstajića stigla je čestitka predsjednika SDS-a Mladena Bosića.

"Vama, stručnom timu i igračima čestitam na uspjehu koji ste postigli osvojivši Kup BiH čime ste ostvarili plasman u kvalifikacijama za Ligu Evrope. Svojom požrtvovanošću, trudom i radom dokazali ste da se može stići do cilja. Ostvarili ste, uprkos svim poteškoćama s kojima se susreće fudbal i sport na našem prostoru, istorijski rezultat za klub, grad Bijeljinu i Republiku Srpsku", stoji u Bosićevoj čestitki.

On dalje navodi da je FK Radnik svijetla tačka fudbala u Republici Srpskoj.

"Vi ste pokazali da se može doći do uspjeha ako postoji trud, želja i podrška zajednice. Još jednom Vama, stručnom timu, igračima i navijačima FK Radnik čestitam na uspjehu i želim što više pobjeda u narednim takmičenjima", navodi u čestitki predsjednik SDS-a Mladen Bosić.

Tok meča:

18.48 Kraj utakmice. Radnik je slavio sa 3:0.

18.42 88. minut GOOOOOOOOOOOOL!!! Trenutni rezultat 3:0 za Radnik. Dva kornera za redom izvela je Sloboda, Radnik je uspio da se odbrani i nakon tog drugog Samir Memišević je započeo i na kraju završio školski kontranapad Radnika za njegov drugi, a Radnikov treći gol. Publika oduševljena, sada je sve jasno - RADNIK IDE U EVROPU!!!

18.39 85. minut - nešto više od 5 minuta dijeli Radnik od istorijskog izlaska u Evropu. Bijeljinci i dalje vode sa 2:0.

18.35 81. minut - još jedan žuti karton za Tuzlake. Mersudin Ahmetović nakon što je izgubio loptu pokupio je protivničkog igrača, pa se i on našao u bilježnici sudije Valjića.

18.32 78. minut - nova izmjena u Radniku. Ulazi Aleksandar Vasić umjesto Dejana Maksimovića.

18.31 76. minut - iako je do kraja ostalo još 15 minuta plus nadoknada vremena djeluje kao da su se fudbaleri Slobode predali. U ovom trenutku njima su potrebna dva gola kako bi osvojili trofej.

18.25. 70. minut - novi žuti karton za igrača Radnika. Tačnije, Dejana Maksimovića.

18.23 68. minut - opravdano nepriznat gol Slobodi, pošto je Merzić bio u ofsajdu kada je pogodio mrežu Avdukića.

18.22 67. minut - nova promjena u Timu Slobode. Ušao je Govedarica umjesto Veselinovića.

18.19 GOOOOOOOOOOL!!! Radnik vodi 2:0. Strijelac Memišević. Odličan centaršut sa desne strane iz slobodnog udarca, najprije je pokušao Obradović, golman Pirić kratko odbio loptu, da bi se na pravom mjestu našao Memišević i pogodio za vođstvo od 2:0 i oduševljenje na tribinama.

18.17 62. minut - novi žuti karton za igrača Slobode, ponovo zbog oštrijeg starta. "Požutio" je Samir Merzić. Vrlo brzo poslije njega žuti karton je zaradio njegov saigrač Nemanja Stjepanović.

18.15 60. minut - drugi žuti karton za fudbalere Radnika i to za Adnana Šećerovića zbog nešto oštrijeg starta na sredini terena. Sloboda pokušava nešto više da učini, da dođe do izjednačujućeg gola. Ipak, sve to izgleda vrlo loše.

18.08 53. minut - novi žuti karton za igrača Slobode i to za Veselinovića, koji je nešto žustrije prigovorio sudiji Ognjenu Valjiću. Istovremeno, sudija Valjić je takođe zbog protesta isključio, odnosno poslao na tribine, trenera Tuzlaka Musemića.

18.04 49. minut - prvi žuti karton za Slobodu nakon što je Ivan Kostić nešto grublje faulirao Radnikovog ofanzivca Šećerovića.

18.02 Počelo je drugo poluvrijeme. Sloboda je izvršila prvu izmjenu. Ahmetović je ušao umjesto Krpića.

18.00 Ono što možemo očekivati u drugom poluvremenu, nakon "ribanja" u pauzi, to je dosta ofanzivnija Sloboda, s obzirom na to da je trener Tuzlaka Husref Musemić najavio da će njegovi momci sve dati da osvoje trofej i da ih ne zanima hoće li Sarajevo zahvaljujući Slobodi vidjeti Evropu.

17.47 45. minut - kraj prvog poluvremena. Radnik vodi sa 1:0 i za sada je na dobrom putu da po prvi put osvoji Kup BiH i izađe u Evropu. Definitivno se vidjelo koliko Slobodi fali napadač Zajiko Zeba koji je u prvom meču zaradio crveni karton i suspenziju od 5 mečeva. Za 15-ak minuta počinje drugo poluvrijeme u divnom ambijentu pred ispunjenim tribinama Gradskog stadiona u Bijeljini.

17.31 42. minut - finiš prvog poluvremena i dalje nema promjene rezultata, 1:0 vodi Radnik golom Hodžića od 5. minuta. Možemo procjeniti da za sada trener Radnika Slavko Petrović odnosi taktičku pobjedu nad kolegom na klupi Slobode Husrefom Musemićem.

17.29 31. minut - slobodan udarac za Radnik sa oko 25 metara izveo je Šećerović, ali neprecizno.

17.26 29. minut - prvi žiti karton na utakmici dobija defanzivac Radnika Zeljković zbog povlačenja protivnika za dres. Rezultat i dalje 1:0.

17.22 25. minut - još jedan pokušaj fudbalera Radnika Hodžića, ali lopta završava preko gola.

17.20 Prva četvrtina utakmice protiče u ravnopravnoj igri. Radnik ima nešto veći posjed lopte, dobro kontroliše loptu na sredini terena, a Slobodine fudbalere kao da je presjekao rano primljeni gol, tako da još uvijek traže svoju igru i priliku da ugroze gol Avdukića.

17.17 Mirna igra u prvih 18 minuta i osim vodećeg pogotka Radnika nema većih prilika.

17.15 Ukoliko Radnik osvoji kup u Evropu će iz PL BiH ići klubovi "iz provincije". Zrinski je šampion, kvalifikacije zua Ligu Evrope su izborili Sloboda i Široki Brijeg tako da Sarajevo će vidjeti Evropu samo ukoliko Sloboda osvoji pehar.

17.09 Tribine Gradskog stadiona u Bijeljini ispunjene su do posljednjeg mjesta, a tu je i nekoliko stotina navijača Slobode. Veliki ulog je u igri pogotovo kada je Radnik u pitanju. Osvajanjem kupa Bijeljinci bi prvi put u istoriji izašli u Evro-kupove, tj. kvalifikacije za Ligu Evrope.

17.05 Radnik vodi 1:0. Strijelac je bio dušan Hodžić već u petom minutu utakmice. Nakon solo-prodora i vrlo preciznog šuta sa ivice kaznenog prostora.

Golman Slobode Kenan Pirić je bio nemoćan jer je lopta išla uz sami ugao njegovog gola.