ПЛ: Биг Сем мајстор опстанка, испали Њукасл и Норич! Реми Ливерпула и Челсија!

Фудбалери Сандерленда изборили су опстанак у Премијер лиги, док ће наредне сезоне, поред Астон Виле, у нижем рангу играти Норич и Њукасл.

Фудбал 11.05.2016 | 23:15

Сандерленд је у у заосталој утакмици 30. кола шампионата Енглеске на ’Стадиону светлости’ победио Евертон с 3:0, па је тако коло пре краја шампионата стекао недостижна четири бода предности у односу на Норич и Њукасл.

Екипа Сема Олердајса после 37 утакмица заузима 17. место са 38 бодова, док ’Свраке’ и ’Канаринци’ имају по 34.

Голове за тријумф Сандерленда над Евертоном постигли су Патрик ван Анхолт у 38. и Ламина Коне у 42. и 55. минуту.

Норич је у заосталој утакмици 35. кола победио Вотфорд са 4:2, али је остварио пирову победу и наредне сезоне ће играти у Чемпионшипу.

Вотфорд је на гостовању против Норича повео голом Троја Динија у 11. минуту, али су је домаћин до полувремена стигао до преокрета погоцима Нејтана Редмонда у 15, Диумерсија Мбоканија у 18. и аутоголом Крејга Кеткарта у финишу.

Одион Игало је у 51. минуту смањио на 2:3, да би коначан резултат поставио Мбокани у 57.

У среду увече одигран је и дерби између Ливерпула и Челсија, у оквиру заосталог сусрета 30. кола, а на ’Енфилду’ није било победника – 1:1.

’Плавци’ су повели лепим поготком Едена Азара који је после пола сата игре нанизао неколико противничких играча и погодио доњи леви угао, али је Ливерпул изједначио у претпоследњем минуту. Кристијан Бентеке искористио је очајну реакцију голмана Асмира Беговића и лагано погодио реми.

Ливерпул је остао осми са 59 бодова, десет више од Челсија који је место испод.