PL: Big Sem majstor opstanka, ispali Njukasl i Norič! Remi Liverpula i Čelsija!

Fudbaleri Sanderlenda izborili su opstanak u Premijer ligi, dok će naredne sezone, pored Aston Vile, u nižem rangu igrati Norič i Njukasl.

Fudbal 11.05.2016 | 23:15

Sanderlend je u u zaostaloj utakmici 30. kola šampionata Engleske na ’Stadionu svetlosti’ pobedio Everton s 3:0, pa je tako kolo pre kraja šampionata stekao nedostižna četiri boda prednosti u odnosu na Norič i Njukasl.

Ekipa Sema Olerdajsa posle 37 utakmica zauzima 17. mesto sa 38 bodova, dok ’Svrake’ i ’Kanarinci’ imaju po 34.

Golove za trijumf Sanderlenda nad Evertonom postigli su Patrik van Anholt u 38. i Lamina Kone u 42. i 55. minutu.

Norič je u zaostaloj utakmici 35. kola pobedio Votford sa 4:2, ali je ostvario pirovu pobedu i naredne sezone će igrati u Čempionšipu.

Votford je na gostovanju protiv Noriča poveo golom Troja Dinija u 11. minutu, ali su je domaćin do poluvremena stigao do preokreta pogocima Nejtana Redmonda u 15, Diumersija Mbokanija u 18. i autogolom Krejga Ketkarta u finišu.

Odion Igalo je u 51. minutu smanjio na 2:3, da bi konačan rezultat postavio Mbokani u 57.

U sredu uveče odigran je i derbi između Liverpula i Čelsija, u okviru zaostalog susreta 30. kola, a na ’Enfildu’ nije bilo pobednika – 1:1.

’Plavci’ su poveli lepim pogotkom Edena Azara koji je posle pola sata igre nanizao nekoliko protivničkih igrača i pogodio donji levi ugao, ali je Liverpul izjednačio u pretposlednjem minutu. Kristijan Benteke iskoristio je očajnu reakciju golmana Asmira Begovića i lagano pogodio remi.

Liverpul je ostao osmi sa 59 bodova, deset više od Čelsija koji je mesto ispod.