ЕП до 17: Побједа "Змајића" за опроштај!

Кадетска репрезентација БиХ побједом 2:1 против Украјине завршила дебитантски наступ на Европском првенству.

Фудбал 11.05.2016 | 21:30

Головима двоструког стрелца Бењамина Хаџића БиХ је поправила утисак послије пораза од Аустрије и Њемачке и побједом над Украјином 2:1 завршила на трећем мјесту у групи.

Хаџић је имао две добре шансе за гол, а онда је из трећег покушаја и погодио у 39. минуту.

Само минут касније Хаџић је одличним ударцем са ивице шеснаетерца матирао украјинског голмана и повисио на 2:0.

Украјина је најбољу прилику имала у 63. минуту када је Кашчук преварио голмана Дујмовића, али је лопту готово са гол линије Велић избацио у корнер.

Коначних 2:1 поставио је Кулаков у 68. минуту.

имала у 63'. Олеxиy Касхцхук је преварио голмана Филипа Дујмовића, али је лопту на метар од нашег гола Амир Велић стигао да избаци у корнер.

У другом мечу групе Б Њемачка је побиједила Аустрију са 4:0.

Босна и Херцеговина-Украјина 2:1 (2:0)

БИХ: Филип Дујмовић, Шевкија Ресић, Амир Велић, Милан Мирић, Никола Вулетић, Јасмин Челиковић, Стефан Ковач, Едис Смајић (72. Анел Шабанаџовић), Предраг Владић (53. Недим Хаџић), Томас Дадић (80'. Амар Беширевић), Бењамин Хаџић. Селектор: Сакиб Малкочевић.

Украјина: Андриј Лунин, Валериј Бондар, Денис Попов, Виталиј Миколенко, Максим Чех, Андриј Кулаков, Олексиј Кашчук, Серхиј Булетса, Микола Мусолитин (73. Олксиј Кахлов), Тимофи Сухар (41. Олексиј Сич), јуриј Козиренко (41. Денис Јанаков). Селектор: Олександр Петраков.

Извор: мондо.ба