EP do 17: Pobjeda "Zmajića" za oproštaj!

Kadetska reprezentacija BiH pobjedom 2:1 protiv Ukrajine završila debitantski nastup na Evropskom prvenstvu.

Fudbal 11.05.2016 | 21:30

Golovima dvostrukog strelca Benjamina Hadžića BiH je popravila utisak poslije poraza od Austrije i Njemačke i pobjedom nad Ukrajinom 2:1 završila na trećem mjestu u grupi.

Hadžić je imao dve dobre šanse za gol, a onda je iz trećeg pokušaja i pogodio u 39. minutu.

Samo minut kasnije Hadžić je odličnim udarcem sa ivice šesnaeterca matirao ukrajinskog golmana i povisio na 2:0.

Ukrajina je najbolju priliku imala u 63. minutu kada je Kaščuk prevario golmana Dujmovića, ali je loptu gotovo sa gol linije Velić izbacio u korner.

Konačnih 2:1 postavio je Kulakov u 68. minutu.

imala u 63'. Olexiy Kashchuk je prevario golmana Filipa Dujmovića, ali je loptu na metar od našeg gola Amir Velić stigao da izbaci u korner.

U drugom meču grupe B Njemačka je pobijedila Austriju sa 4:0.

Bosna i Hercegovina-Ukrajina 2:1 (2:0)

BIH: Filip Dujmović, Ševkija Resić, Amir Velić, Milan Mirić, Nikola Vuletić, Jasmin Čeliković, Stefan Kovač, Edis Smajić (72. Anel Šabanadžović), Predrag Vladić (53. Nedim Hadžić), Tomas Dadić (80'. Amar Beširević), Benjamin Hadžić. Selektor: Sakib Malkočević.

Ukrajina: Andrij Lunin, Valerij Bondar, Denis Popov, Vitalij Mikolenko, Maksim Čeh, Andrij Kulakov, Oleksij Kaščuk, Serhij Buletsa, Mikola Musolitin (73. Olksij Kahlov), Timofi Suhar (41. Oleksij Sič), jurij Kozirenko (41. Denis Janakov). Selektor: Oleksandr Petrakov.

Izvor: mondo.ba