Е, мој Ајаксе, прво скочи, па реци хоп...!

Не каже се џабе да меч није готов док судија не одсвира крај – или ти, што би наш народ рекао – прво скочи, па реци хоп.

Фудбал 12.05.2016 | 12:00

У истинитост старе српске умотворине најбоље се уверио амстердамски Ајакс, који је на шокантан начин остао без титуле у последњем колу Ередивизије.

'Копљаницима' је била победа у гостима против Де Графшапа, где дуже од деценије нису изгубили ни бод, док је ПСВ Ајдховену трофеј националног шампиона доносио тријумф уколико њихов велики ривал не освоји сва три бода.

Међутим, иако су водили од 16. минута, а потом пропустили неколико сјајних прилика да додано осигурају предност, домаћи су изједначили у 55. минуту и резултат се до краја није мењао.

То су искористили 'Филипсовци' и са сигурних 3:1 неочекивано стигли до 23. титуле у клупској историји.

Осим титуле, Ајакс је пропустио и шансу да се директно пласира у Лигу шампиона, пошто ће сада морати у квалификације за елитно такмичење.

Да мука по тим Роналда де Бура буде већа, клупски аутобус већ је био 'спреман' за славље...