E, moj Ajakse, prvo skoči, pa reci hop...!

Ne kaže se džabe da meč nije gotov dok sudija ne odsvira kraj – ili ti, što bi naš narod rekao – prvo skoči, pa reci hop.

Fudbal 12.05.2016 | 12:00

U istinitost stare srpske umotvorine najbolje se uverio amsterdamski Ajaks, koji je na šokantan način ostao bez titule u poslednjem kolu Eredivizije.

'Kopljanicima' je bila pobeda u gostima protiv De Grafšapa, gde duže od decenije nisu izgubili ni bod, dok je PSV Ajdhovenu trofej nacionalnog šampiona donosio trijumf ukoliko njihov veliki rival ne osvoji sva tri boda.

Međutim, iako su vodili od 16. minuta, a potom propustili nekoliko sjajnih prilika da dodano osiguraju prednost, domaći su izjednačili u 55. minutu i rezultat se do kraja nije menjao.

To su iskoristili 'Filipsovci' i sa sigurnih 3:1 neočekivano stigli do 23. titule u klupskoj istoriji.

Osim titule, Ajaks je propustio i šansu da se direktno plasira u Ligu šampiona, pošto će sada morati u kvalifikacije za elitno takmičenje.

Da muka po tim Ronalda de Bura bude veća, klupski autobus već je bio 'spreman' za slavlje...