Завршница холандског првенства била је за инфаркт! Ајакс је имао све у својим рукама, али... ПСВ је шампион. Погледајте атмосферу из Ајндховена и Амстердама!

Фудбал 10.05.2016 | 00:00

Ајакс је био 35 минута далеко од титуле, 34. у својој историји, прве после сезоне 2013/14.

Али у том тренутку, (55. минут утакмице) примио је гол од Де Графшапа и до краја није успео да постигне други погодак, који би му донео пехар. Туга и очај на лицима играча и навијача клуба из Амстердама.

За то време делиријум у Ајндховену!

ПСВ, коме је била неопходна више него убедљива победа у гостима против Зволеа (минимум седам голова, у случају да Ајакс тријумфује против де Графшапа), победио је 3:1, а када су чули вести да Ајакс није успео, настало је неописиво славље.

Посебно треба истаћи спортско понашање екипе Де Графшапа, која није могла ни горе ни доле са 17. позиције на табели, али је одиграла као да је у питању био меч првог, а не последњег кола. Због тога су заслужили сву срећу у предстојећем баражу за опстанак.