Završnica holandskog prvenstva bila je za infarkt! Ajaks je imao sve u svojim rukama, ali... PSV je šampion. Pogledajte atmosferu iz Ajndhovena i Amsterdama!

Fudbal 10.05.2016 | 00:00

Ajaks je bio 35 minuta daleko od titule, 34. u svojoj istoriji, prve posle sezone 2013/14.

Ali u tom trenutku, (55. minut utakmice) primio je gol od De Grafšapa i do kraja nije uspeo da postigne drugi pogodak, koji bi mu doneo pehar. Tuga i očaj na licima igrača i navijača kluba iz Amsterdama.

Za to vreme delirijum u Ajndhovenu!

PSV, kome je bila neophodna više nego ubedljiva pobeda u gostima protiv Zvolea (minimum sedam golova, u slučaju da Ajaks trijumfuje protiv de Grafšapa), pobedio je 3:1, a kada su čuli vesti da Ajaks nije uspeo, nastalo je neopisivo slavlje.

Posebno treba istaći sportsko ponašanje ekipe De Grafšapa, koja nije mogla ni gore ni dole sa 17. pozicije na tabeli, ali je odigrala kao da je u pitanju bio meč prvog, a ne poslednjeg kola. Zbog toga su zaslužili svu sreću u predstojećem baražu za opstanak.