ЕП: Реми кадета Србије са Шпанијом!

Србија и Шпанија играли нерешено у 2. колу Групе Д. За пласман у четвртфинале потребна нам је победа против Холандије и тријумф Шпанаца против Италијана, а у случају убедљивог резултата "орлића" довољан ће бити и реми.

Фудбал 09.05.2016 | 18:40

Ситуација у Групи Д на Европском првенству за кадете у Азербејџану се баш закомпликовала.

Најважније је да Србија и даље има прилику да се нађе међу осам најбољих селекција на Старом континенту узраста до 17 година.

Тим који је селектирао Илија Столица је после пораза од Италије (0:1) освојио први бод на ЕУРУ и то у дуелу са Шпанијом - 1:1 (0:1). Стрелци су били Руиз у 4. и Дејан Јовељић из пенала у 59. минуту.

О коначном пласману одлучиваће се 12. маја, тачно у подне.

Јасно је да Србија мора да победи Холандију, а ако то учини са два и више голова разлике одговараће јој и реми између Италије и Шпаније, који се састају у исто време. Холандија је у понедељак била боља од "азура" 1:0.

Може да се догоди да Србија победи и не прође. И то да добијемо Холандију 1:0, а да Италија и Шпанија ремизирају.

ПАРОВИ 3. КОЛА

Србија - Холандија
Италија - Шпанија

ТАБЕЛА: Шпанија 4 (+2), Италија 3 (0), Холандија 3 (-1), Србија 1 (-1)

СРБИЈА: А. Поповић, Ј. Поповић, Деветак, М. Илић, Бошњак, Л. Илић, Максимовић, Јовељић, С. Илић, Н. Петровић.

ШПАНИЈА: Пења, Роблез, Брандараиз, Забарте, Бускетс, Мбула, Морланес, Руиз, Мартин, Субиас.

Шпанија је рано стигла до вођства, што је "орлићима" у великој мери отежало посао. Руиз је већ у трећем минуту, на асистенцију Мбуле, довео "фурију" у предност - 1:0.

Пулени Илије Столице нису приказали добру партију у првом делу, али су зато у наставку били знатно бољи.

Прво је шансу имао Лука Илић, да би неколико минута касније судија показао на "креч" после старта голмана Пење над Стефаном Илићем. Лопту је у мрежу са 11 метара сместио Дејан Јовељић.

Затим је Поповић одлично интервенисао после ударца Бускеса, али му се реванширао Пења након покушаја Луке Илића. Била је то одлична прилика да "орлићи" поведу и отворе врата четвртфинала.

Извор: мондо.рс