ИТА: Гол Бишевца, Ђорђевић поцрвенео, Ђеноа убједљива!

Рома не одустаје од другог места! Фудбалери Роме савладали су Кјево у првом недељном мечу 37. кола Серије А и наставили борбу за место које директно води у Лигу шампиона. Фудбалери Лација победили су Карпи у гостима са 3:1, у дуелу 37. кола италијанске Серије А.

Фудбал 08.05.2016 | 22:00

Веома занимљив дуел гости из Рима су завршили са деветорицом после искључења Биље и Ђорђевића у финишу, а водећи гол за Лацио постигао је Милан Бишевац.

Лацио је после ове победе осми на табели са 54 бода, док је Карпи 18. са 35 бодова.

Душан Баста и Милан Бишевац одиграли су цео меч, а Ђорђевић је ушао у 68. минуту, а у последњем минуту је искључен због непромишљеног потеза.

Убедљиву победу остварила је Ђеноа која је у градском дербију надиграла Сампдорију са 3:0 головима Паволетија и Суса. Ђеноа је 10. са 46 бодова, а Сампдорија 15. са шест бодова мање.

Фудбалери Сасуола победили су данас у гостима Фрозиноне с 1:0 у 37. колу италијанске Серије А, па су тако дошли на корак од пласмана у квалификације за Лигу Европа. Сасуоло је до тријумфа дошао 85. минуту голом Матеа Политана, а асистент код поготка био је Доменико Берарди.

Сасуоло коло пре краја шампионата заузима шесто место с 58 бодова, три мање од петопласиране Фиорентине која је данас на свом терену одиграла нерешено с Палермом. Фрозиноне је данашњим поразом изгубио и теоретске шансе да се и наредне године такмичи у Серији А, пошто имају 31 бод, пет мање од Палерма.

Екипа са Сицилије је нерешеним исходом против Фиорентине освојила веома битан бод у борби за опстанак. Они сада заузимају 17. место са 36 бодова, једним више од прве екипе из зоне испадања - Карпија.

Карпи је на свом терену поражен с 1:3 од Лација, иако је у првом полувремену Џери Мбакогу имао двапут прилику да постигне гол из једанаестерца, али ниједан није реализовао.

Рома не одустаје од другог места! Фудбалери Роме савладали су Кјево у првом недељном мечу 37. кола Серије А и наставили борбу за место које директно води у Лигу шампиона.

Рома је потврдила позицију фаворита и на свом терену славила резултатом 3:0.

Први погодак на мечу постигао је Раџа Наинголан у 18. минуту, када је на ивици казненог простора покупио један одбитак и у паду, погодио доњи леви угао гола гостију.

Двадесетак минута касније Антонио Рудигер остао је усамљен на другој стативи и лагано у мрежу спровео центаршут Миралема Пјанића из скраћеног корнера.

Тим резултатом отишло се на одмор, ’Вучица’ је у наставку имала неколико прилика да оствари и убедљивији тријумф, али је Пероти био непрецизан у неколико наврата. Ипак, у самом финишу Пјанић је поставио коначан резултат.

Легендарни капитен Франческо Тоти у 59. минуту заменио је Мохамеда Салаха и уписао јубиларни 600. наступ у италијанском шампионату.

Српски интернационалац Иван Радовановић је за 'Летеће магарце' играо првих пола сата, док је Никола Нинковић пораз свог тима гледао са клупе за резервне играче.

Екипа коју води Лучано Спалети освојила је нова три бода и сада на другом месту има 77, један више од Наполија који у овим тренуцима игра као гост код Торина.