ITA: Gol Biševca, Đorđević pocrveneo, Đenoa ubjedljiva!

Roma ne odustaje od drugog mesta! Fudbaleri Rome savladali su Kjevo u prvom nedeljnom meču 37. kola Serije A i nastavili borbu za mesto koje direktno vodi u Ligu šampiona. Fudbaleri Lacija pobedili su Karpi u gostima sa 3:1, u duelu 37. kola italijanske Serije A.

Fudbal 08.05.2016 | 22:00

Veoma zanimljiv duel gosti iz Rima su završili sa devetoricom posle isključenja Bilje i Đorđevića u finišu, a vodeći gol za Lacio postigao je Milan Biševac.

Lacio je posle ove pobede osmi na tabeli sa 54 boda, dok je Karpi 18. sa 35 bodova.

Dušan Basta i Milan Biševac odigrali su ceo meč, a Đorđević je ušao u 68. minutu, a u poslednjem minutu je isključen zbog nepromišljenog poteza.

Ubedljivu pobedu ostvarila je Đenoa koja je u gradskom derbiju nadigrala Sampdoriju sa 3:0 golovima Pavoletija i Susa. Đenoa je 10. sa 46 bodova, a Sampdorija 15. sa šest bodova manje.

Fudbaleri Sasuola pobedili su danas u gostima Frozinone s 1:0 u 37. kolu italijanske Serije A, pa su tako došli na korak od plasmana u kvalifikacije za Ligu Evropa. Sasuolo je do trijumfa došao 85. minutu golom Matea Politana, a asistent kod pogotka bio je Domeniko Berardi.

Sasuolo kolo pre kraja šampionata zauzima šesto mesto s 58 bodova, tri manje od petoplasirane Fiorentine koja je danas na svom terenu odigrala nerešeno s Palermom. Frozinone je današnjim porazom izgubio i teoretske šanse da se i naredne godine takmiči u Seriji A, pošto imaju 31 bod, pet manje od Palerma.

Ekipa sa Sicilije je nerešenim ishodom protiv Fiorentine osvojila veoma bitan bod u borbi za opstanak. Oni sada zauzimaju 17. mesto sa 36 bodova, jednim više od prve ekipe iz zone ispadanja - Karpija.

Karpi je na svom terenu poražen s 1:3 od Lacija, iako je u prvom poluvremenu Džeri Mbakogu imao dvaput priliku da postigne gol iz jedanaesterca, ali nijedan nije realizovao.

Roma ne odustaje od drugog mesta! Fudbaleri Rome savladali su Kjevo u prvom nedeljnom meču 37. kola Serije A i nastavili borbu za mesto koje direktno vodi u Ligu šampiona.

Roma je potvrdila poziciju favorita i na svom terenu slavila rezultatom 3:0.

Prvi pogodak na meču postigao je Radža Naingolan u 18. minutu, kada je na ivici kaznenog prostora pokupio jedan odbitak i u padu, pogodio donji levi ugao gola gostiju.

Dvadesetak minuta kasnije Antonio Rudiger ostao je usamljen na drugoj stativi i lagano u mrežu sproveo centaršut Miralema Pjanića iz skraćenog kornera.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, ’Vučica’ je u nastavku imala nekoliko prilika da ostvari i ubedljiviji trijumf, ali je Peroti bio neprecizan u nekoliko navrata. Ipak, u samom finišu Pjanić je postavio konačan rezultat.

Legendarni kapiten Frančesko Toti u 59. minutu zamenio je Mohameda Salaha i upisao jubilarni 600. nastup u italijanskom šampionatu.

Srpski internacionalac Ivan Radovanović je za 'Leteće magarce' igrao prvih pola sata, dok je Nikola Ninković poraz svog tima gledao sa klupe za rezervne igrače.

Ekipa koju vodi Lučano Spaleti osvojila je nova tri boda i sada na drugom mestu ima 77, jedan više od Napolija koji u ovim trenucima igra kao gost kod Torina.