ШПА: Барса на прагу титуле! Отписани Леванте шокирао Атлетико!

Фудбалери Барселоне савладали су Еспањол са 5:0 у 37. колу Примере и дошли на победу од одбране титуле шампиона.

Фудбал 08.05.2016 | 21:20

Екипа Луиса Енрикеа коло пре краја има 88 бодова, један више од највећег ривала Реал Мадрида који је у истом термину на свом терену савладао Валенсију са 3:2. Тим Зинедина Зидана искористио је пораз Атлетика у Левантеу (2:1) и преузео друго место на табели.

У последњем колу Барса гостује Гранади, а Реал гостује Депоритву.

Барса је имала тежак испит против митивисаног градског ривала, али је велики псоао завршио Лионел Меси који је већ у осмом минуту фантастично извео прекид за 1:0.

У наставку првог дела гости су играли грубо, добили су чак четири жута картона, али су успели да се обране. У другом полувремену им ипак није било спаса. У 52. минуту Луис Суарес је погодио на асистенцију Месија, а Уругвајац је био стрелац и девет минута касније, овога пута после додавања Нејмара и тако стигао до 37. гола у Примери ове сезоне.

Ту није био крај. Рафиња је 16 минута пре краја повећао на 4:0, а коначан резултат седам минута пре краја поставио је Нејмар после додавања Суареса.

Свој део посла одрадио је и Реал који је имао много тежи посао против Валенсије на Бернабеу. Кристијано Роналдо је својим 32. голом у сезони у 26. минуту погодио за 1:0, а повратник у екипу Карим Бензема је три минута пред полувреме дуплирао вођство.

Валенсија се није предавала, смањио је родриго у 55. минуту, али је Роналдо својим другим голом у 59. минуту поново одвео свој тим на +2. До краја меча Гомес је смањио на 3:2, а Родриго је пет минута пре краја искључен због неспортског понашања.

Ритам Барсе и Реала није испратио Атлетико Мадрид који је поражен на гостовању Левантеу са 2:1, па коло пре краја нема више шансу да освоји титулу (три бода мање од Барсе и слабији међусобни скор).

Одлично је је тим Дијега Симеонеа почео дуел пошто је Фернандо Торес у 2. минуту постигао гол на асистенцију Кокеа. Ипак, домаћин је у анставку преокренуо. Касадесус је изједначио после поал сата, а роси је у последњем минуту срушио госте. Леванте је и поред победе остао на последњем месту на таели са 32 бода.