ŠPA: Barsa na pragu titule! Otpisani Levante šokirao Atletiko!

Fudbaleri Barselone savladali su Espanjol sa 5:0 u 37. kolu Primere i došli na pobedu od odbrane titule šampiona.

Fudbal 08.05.2016 | 21:20

Ekipa Luisa Enrikea kolo pre kraja ima 88 bodova, jedan više od najvećeg rivala Real Madrida koji je u istom terminu na svom terenu savladao Valensiju sa 3:2. Tim Zinedina Zidana iskoristio je poraz Atletika u Levanteu (2:1) i preuzeo drugo mesto na tabeli.

U poslednjem kolu Barsa gostuje Granadi, a Real gostuje Deporitvu.

Barsa je imala težak ispit protiv mitivisanog gradskog rivala, ali je veliki psoao završio Lionel Mesi koji je već u osmom minutu fantastično izveo prekid za 1:0.

U nastavku prvog dela gosti su igrali grubo, dobili su čak četiri žuta kartona, ali su uspeli da se obrane. U drugom poluvremenu im ipak nije bilo spasa. U 52. minutu Luis Suares je pogodio na asistenciju Mesija, a Urugvajac je bio strelac i devet minuta kasnije, ovoga puta posle dodavanja Nejmara i tako stigao do 37. gola u Primeri ove sezone.

Tu nije bio kraj. Rafinja je 16 minuta pre kraja povećao na 4:0, a konačan rezultat sedam minuta pre kraja postavio je Nejmar posle dodavanja Suaresa.

Svoj deo posla odradio je i Real koji je imao mnogo teži posao protiv Valensije na Bernabeu. Kristijano Ronaldo je svojim 32. golom u sezoni u 26. minutu pogodio za 1:0, a povratnik u ekipu Karim Benzema je tri minuta pred poluvreme duplirao vođstvo.

Valensija se nije predavala, smanjio je rodrigo u 55. minutu, ali je Ronaldo svojim drugim golom u 59. minutu ponovo odveo svoj tim na +2. Do kraja meča Gomes je smanjio na 3:2, a Rodrigo je pet minuta pre kraja isključen zbog nesportskog ponašanja.

Ritam Barse i Reala nije ispratio Atletiko Madrid koji je poražen na gostovanju Levanteu sa 2:1, pa kolo pre kraja nema više šansu da osvoji titulu (tri boda manje od Barse i slabiji međusobni skor).

Odlično je je tim Dijega Simeonea počeo duel pošto je Fernando Tores u 2. minutu postigao gol na asistenciju Kokea. Ipak, domaćin je u anstavku preokrenuo. Kasadesus je izjednačio posle poal sata, a rosi je u poslednjem minutu srušio goste. Levante je i pored pobede ostao na poslednjem mestu na taeli sa 32 boda.