ПЛ: Реми на Етихаду, Сити остаје без ЛШ?! ''Свеци очерупали Пијевце''!

Фудбалери Манчестер ситија и Арсенала одиграли су нерешено 2:2 у мечу претпоследњег, 37. кола Премијер лиге. Фудбалери Саутемптона победили су Тотенхем у Лондону са 2:1 у претпоследњем колу Премијер лиге.

Фудбал 08.05.2016 | 22:20

Сити је два пута водио, преко Агуера и Де Брујнеа, и створио је више прилика, али су гости изборили бод – прво изједначење донео је Жиру, а друго Санчес.

’Тобџије’ сада имају 68 бодова на трећем месту, три више од Ситија, а ’Грађани’ имају два бода више и меч више од градског ривала Јунајтеда.

У другом мечу дана Ливерпул је савладао Вотфорд са 2:0 и још је у игри за пласман на позицију која води у Лигу Европе, мада ће се Клопова екипа фокусирати на финале Лиге Европе које може да им донесе пласман у Лигу шампиона.

Меч на Етихаду почео је офанзивно и већ у осмом минуту видели смо први гол, а стрелац је био Агуеро. Фернандињо је главом спустио лопту, а Аргентинац се лепо наместио и левом ногом са ивице казненог простора послао лопту у доњи леви угао Чеховог гола.

Међутим, само два минута касније гости су изједначили – Елнени је центрирао, а Жиру је побегао Мангали и главом је закуцао лопту у мрежу.

Агуеро је у 16. минуту умало дошао до 30. гола у сезони, али га је изблокирао Габријел и лопта је потом отишла преко гола.

Средином полувремена темпо је опао, а повређеног Велбека заменио је Вилшер. До краја првог дела игре Сити је имао иницијативу, претили су Навас и Де Брујне, али без успеха.

Оно што није тада, домаћин је урадио у 51. минуту када је Белгијанац прекинуо пост дужи од месец дана – Де Брујне је повукао лопту, прошао поред тројице играча и са ивице шеснаестерца шутирао врло прецизно по земљи и лопта је прошла кроз ноге Габријелу, а онда је завршила у мрежи.

’Тобџије’ су се тада тргле, улазак Волкота унео је нову енергију и после неколико опасних напада пао је и гол, у 68. минуту. Санчес је додао лопту до Жируа и наставио да трчи, Француз је петом комплетирао дупли пâс и оставио је Санчеса самог пред Хартом, а Чилеанац није погрешио – 2:2.

У 74. сјајна акција Де Брујнеа и Агуера није резултирала голом јер је шут Аргентинца завршио поред стативе. Још ближи голу ’Грађани’ су били у 88. минуту, када је резервиста Вилфред Бони сјајно ухватио волеј и погодио пречку, што је била и последња прилика на мечу.

Вотфорд јесте претио из контри на Енфилду, поготово Игхало, али је Ливерпул имао иницијативу и успео је да је наплати у 35. минуту – Кутињо је набацио лопту Бентекеу, Белгијанац је спушта главом, а Џо Ален уклизава и шаље је у мрежу.

Игхало је пропустио шансу у 56. минуту, Вотфорд је деловао опасније, али су ’Црвени’ решили питање победника у 76. минуту – шутирао је Фирмино поред неодлучне одбране гостију, а голман Гомеш могао је боље да реагује.

Тада је меч одлучен, па је Ливерпул 11. узастопни меч на Енфилду остао непоражен.

Фудбалери Саутемптона победили су Тотенхем у Лондону са 2:1 у претпоследњем колу Премијер лиге.

Екипа Роналда Кумана потврдила је одличну форму у финишу сезоне, баш као и српски репрезентативац Душан Тадић.

Била је ово трећа узастопна победа за ’Свеце’ који су сада шести на табели са 60 бодова, а код оба гола која је постигао Стивен Дејвис асистирао је Тадић. Бивши фудбалер Војводине је тако стигао до 12. асистенције у сезони у Премијер лиги и тренутно је иза Езила и Ериксена трећи асистент лиге.

Тотенхем је боље почео дуел, па је после неколико добрих прилика повео голом Сона у 16. минуту. Корејац се прошетао по гол аут линији, обишао је голмана и неколико противничких играча пре него што је у стилу Џеј-Џеј Окоче постигао гол.

Ипак, Саутемптон је у наставку успео да преокрене. После неколико одличних покушаја, пре свих Тадића, у 31. минуту српски фудбалер је сјајно прихватио лопту на десној страни и десном ногом додао до Дејвиса који је на провј стативи одлично реаговао.

У наставку меча било је отворено. Имали су и једни и други шансе, а Дејвис је својим другим голом у 72. минуту поставио коначан резултат после новог додавања Тадића.

Екипа Тпотенхема је сада у проблему када је у питању друга позиција на крају сезоне. Спарси имају 70 бодова из 37 мечева, а Арсенал два бода мање.