PL: Remi na Etihadu, Siti ostaje bez LŠ?! ''Sveci očerupali Pijevce''!

Fudbaleri Mančester sitija i Arsenala odigrali su nerešeno 2:2 u meču pretposlednjeg, 37. kola Premijer lige. Fudbaleri Sautemptona pobedili su Totenhem u Londonu sa 2:1 u pretposlednjem kolu Premijer lige.

Fudbal 08.05.2016 | 22:20

Siti je dva puta vodio, preko Aguera i De Brujnea, i stvorio je više prilika, ali su gosti izborili bod – prvo izjednačenje doneo je Žiru, a drugo Sančes.

’Tobdžije’ sada imaju 68 bodova na trećem mestu, tri više od Sitija, a ’Građani’ imaju dva boda više i meč više od gradskog rivala Junajteda.

U drugom meču dana Liverpul je savladao Votford sa 2:0 i još je u igri za plasman na poziciju koja vodi u Ligu Evrope, mada će se Klopova ekipa fokusirati na finale Lige Evrope koje može da im donese plasman u Ligu šampiona.

Meč na Etihadu počeo je ofanzivno i već u osmom minutu videli smo prvi gol, a strelac je bio Aguero. Fernandinjo je glavom spustio loptu, a Argentinac se lepo namestio i levom nogom sa ivice kaznenog prostora poslao loptu u donji levi ugao Čehovog gola.

Međutim, samo dva minuta kasnije gosti su izjednačili – Elneni je centrirao, a Žiru je pobegao Mangali i glavom je zakucao loptu u mrežu.

Aguero je u 16. minutu umalo došao do 30. gola u sezoni, ali ga je izblokirao Gabrijel i lopta je potom otišla preko gola.

Sredinom poluvremena tempo je opao, a povređenog Velbeka zamenio je Vilšer. Do kraja prvog dela igre Siti je imao inicijativu, pretili su Navas i De Brujne, ali bez uspeha.

Ono što nije tada, domaćin je uradio u 51. minutu kada je Belgijanac prekinuo post duži od mesec dana – De Brujne je povukao loptu, prošao pored trojice igrača i sa ivice šesnaesterca šutirao vrlo precizno po zemlji i lopta je prošla kroz noge Gabrijelu, a onda je završila u mreži.

’Tobdžije’ su se tada trgle, ulazak Volkota uneo je novu energiju i posle nekoliko opasnih napada pao je i gol, u 68. minutu. Sančes je dodao loptu do Žirua i nastavio da trči, Francuz je petom kompletirao dupli pâs i ostavio je Sančesa samog pred Hartom, a Čileanac nije pogrešio – 2:2.

U 74. sjajna akcija De Brujnea i Aguera nije rezultirala golom jer je šut Argentinca završio pored stative. Još bliži golu ’Građani’ su bili u 88. minutu, kada je rezervista Vilfred Boni sjajno uhvatio volej i pogodio prečku, što je bila i poslednja prilika na meču.

Votford jeste pretio iz kontri na Enfildu, pogotovo Ighalo, ali je Liverpul imao inicijativu i uspeo je da je naplati u 35. minutu – Kutinjo je nabacio loptu Bentekeu, Belgijanac je spušta glavom, a Džo Alen uklizava i šalje je u mrežu.

Ighalo je propustio šansu u 56. minutu, Votford je delovao opasnije, ali su ’Crveni’ rešili pitanje pobednika u 76. minutu – šutirao je Firmino pored neodlučne odbrane gostiju, a golman Gomeš mogao je bolje da reaguje.

Tada je meč odlučen, pa je Liverpul 11. uzastopni meč na Enfildu ostao neporažen.

Fudbaleri Sautemptona pobedili su Totenhem u Londonu sa 2:1 u pretposlednjem kolu Premijer lige.

Ekipa Ronalda Kumana potvrdila je odličnu formu u finišu sezone, baš kao i srpski reprezentativac Dušan Tadić.

Bila je ovo treća uzastopna pobeda za ’Svece’ koji su sada šesti na tabeli sa 60 bodova, a kod oba gola koja je postigao Stiven Dejvis asistirao je Tadić. Bivši fudbaler Vojvodine je tako stigao do 12. asistencije u sezoni u Premijer ligi i trenutno je iza Ezila i Eriksena treći asistent lige.

Totenhem je bolje počeo duel, pa je posle nekoliko dobrih prilika poveo golom Sona u 16. minutu. Korejac se prošetao po gol aut liniji, obišao je golmana i nekoliko protivničkih igrača pre nego što je u stilu Džej-Džej Okoče postigao gol.

Ipak, Sautempton je u nastavku uspeo da preokrene. Posle nekoliko odličnih pokušaja, pre svih Tadića, u 31. minutu srpski fudbaler je sjajno prihvatio loptu na desnoj strani i desnom nogom dodao do Dejvisa koji je na provj stativi odlično reagovao.

U nastavku meča bilo je otvoreno. Imali su i jedni i drugi šanse, a Dejvis je svojim drugim golom u 72. minutu postavio konačan rezultat posle novog dodavanja Tadića.

Ekipa Tpotenhema je sada u problemu kada je u pitanju druga pozicija na kraju sezone. Sparsi imaju 70 bodova iz 37 mečeva, a Arsenal dva boda manje.