ШПА: Није узбудљива само борба за врх!

Одиграни последњи мечеви 34. кола.

Фудбал 22.04.2016 | 00:00

Фудбалери Хетафеа коначно су прекинули низ утакмица без победе! Претходни пут када су у првенству Шпаније освојили три бода био је 17. јануар (против Еспањола). Од тада, уписали су 12 пораза и два ремија.

Агонија је трајала све до овог четвртка увече, 21. априла, када су у 34. колу савладали Реал Сосиједад.

И то у гостима.

И то после вођства домаћег тима.

Реал Сосиједад - Хетафе 1:2 (1:1), головима Веле у 19. минуту за домаћи тим, а Сарабије у 45. из волеја и Васкеза у 56. из пенала за госте.

Хетафе је овом победом побегао са зачеља табеле, али је и даље у зони испадања, док Реал Сосиједад не мора да брине за опстанак, али је овим поразом пропала и последња нада навијача тог клуба да би своје љубимце наредне сезоне могли да гледају на међународној сцени.

Од 62. минута за госте је играо српски нападач Стефан Шћеповић.

У другом мечу играном у четвртак, у дербију зачеља, Гранада је као домаћин "разбила" Леванте 5:1 и послала госте на зачеље. Сав посао био је завршен већ у првом полувремену - 3:0.

У центру пажње ове утакмице био је марокански нападач Јусеф Ел-Араби, који је уписао хет-трик.