ŠPA: Nije uzbudljiva samo borba za vrh!

Odigrani poslednji mečevi 34. kola.

Fudbal 22.04.2016 | 00:00

Fudbaleri Hetafea konačno su prekinuli niz utakmica bez pobede! Prethodni put kada su u prvenstvu Španije osvojili tri boda bio je 17. januar (protiv Espanjola). Od tada, upisali su 12 poraza i dva remija.

Agonija je trajala sve do ovog četvrtka uveče, 21. aprila, kada su u 34. kolu savladali Real Sosijedad.

I to u gostima.

I to posle vođstva domaćeg tima.

Real Sosijedad - Hetafe 1:2 (1:1), golovima Vele u 19. minutu za domaći tim, a Sarabije u 45. iz voleja i Vaskeza u 56. iz penala za goste.

Hetafe je ovom pobedom pobegao sa začelja tabele, ali je i dalje u zoni ispadanja, dok Real Sosijedad ne mora da brine za opstanak, ali je ovim porazom propala i poslednja nada navijača tog kluba da bi svoje ljubimce naredne sezone mogli da gledaju na međunarodnoj sceni.

Od 62. minuta za goste je igrao srpski napadač Stefan Šćepović.

U drugom meču igranom u četvrtak, u derbiju začelja, Granada je kao domaćin "razbila" Levante 5:1 i poslala goste na začelje. Sav posao bio je završen već u prvom poluvremenu - 3:0.

U centru pažnje ove utakmice bio je marokanski napadač Jusef El-Arabi, koji je upisao het-trik.