Црвена звезда прије 25 година првак Европе

Фудбалери Црвене звезде су 1991. године постали прваци Европе, а једна од најзначајнијих победа на путу ка трону забележена је у Минхену. У првој утакмици полуфинала Купа европских шампиона екипа коју је предводио Љупко Петровић победила је Бајерн са 2:1. Овај меч одигран је тачно пре 25 година.

Србија 10.04.2016 | 13:04

Повели су Немци голом Роланда Волфарта, али су се касније, у 45. и 70. минуту у стрелце уписали и Дарко Панчев и Дејан Савићевић.

У првој акцији (на клипу на 4:15), Роберт Просинечки је избацио Драгишу Бинића, који је прошао по десној страни, а затим упослио Панчева који је лопту сачекао на другој стативи, за 1:1.

Суперлига: Десеткована Звезда у Чачку, Партизан заказује вечити дерби

У 70. минуту, пресечен је напад Бајерна, лопта је на половини терена дошла до Звездине "Кобре", која је проследила лопту до Савићевића. "Геније" је иза себе оставио чуваре и савладао Рајмонда Аумана. Ова акција почиње на 6:15 снимка.

Подсетимо, у реваншу у Београду је било 2:2, а онда је уследило и финале у Барију. После 0:0, и пенала Звезда је била боља од Олимпика из Марсеја.

Извор: Србија данас