Crvena zvezda prije 25 godina prvak Evrope

Fudbaleri Crvene zvezde su 1991. godine postali prvaci Evrope, a jedna od najznačajnijih pobeda na putu ka tronu zabeležena je u Minhenu. U prvoj utakmici polufinala Kupa evropskih šampiona ekipa koju je predvodio Ljupko Petrović pobedila je Bajern sa 2:1. Ovaj meč odigran je tačno pre 25 godina.

Srbija 10.04.2016 | 13:04

Poveli su Nemci golom Rolanda Volfarta, ali su se kasnije, u 45. i 70. minutu u strelce upisali i Darko Pančev i Dejan Savićević.

U prvoj akciji (na klipu na 4:15), Robert Prosinečki je izbacio Dragišu Binića, koji je prošao po desnoj strani, a zatim uposlio Pančeva koji je loptu sačekao na drugoj stativi, za 1:1.

Superliga: Desetkovana Zvezda u Čačku, Partizan zakazuje večiti derbi

U 70. minutu, presečen je napad Bajerna, lopta je na polovini terena došla do Zvezdine "Kobre", koja je prosledila loptu do Savićevića. "Genije" je iza sebe ostavio čuvare i savladao Rajmonda Aumana. Ova akcija počinje na 6:15 snimka.

Podsetimo, u revanšu u Beogradu je bilo 2:2, a onda je usledilo i finale u Bariju. Posle 0:0, i penala Zvezda je bila bolja od Olimpika iz Marseja.

Izvor: Srbija danas