ШПА: Билбао код куће испустио побједу против Гранаде!

Фудбалери Атлетик Билбаа и Гранаде одиграли су нерешено 1:1 у првој недељној утакмици 31. кола шпанске Примере.

Фудбал 03.04.2016 | 16:00

Билбао је шести пут ремизирао у домаћем првенству и пропустио прилику да прескочи Селту на петом месту на табели, па сада има 48 бодова, један мање од екипе из Вига.

С друге стране, гости су трећи пут узастопно одиграли нерешено у Примери и налазе се на само бод изнад зоне испадања.

Клуб из Баскије је на свом ‘Сан Мамесу’ био бољи од почетка меча, а до поготка је стигао из прве праве шансе. Лекуе је одлично прихватио дубинску лопту Адуриса, преварио двојицу играча и затресао мрежу захваљујући слабој реакцији голмана Фернандеса.

Адурис је у финишу првог дела игре промашио пенал, а казна је стигла у 77. минуту, иако су обе екипе у међувремену имале неколико сјајних прилика.

Тада је после једне дуже акције лопта стигла до Пењаранде на леву страну, а он је из прве послао у доњи десни угао гола Горке Ираисоса.

Само неколико минута касније Ињаки је погодио стативу, да би у другом минуту надокнаде времена Ел Араби пропустио прилику да шокира Баскију.