ŠPA: Bilbao kod kuće ispustio pobjedu protiv Granade!

Fudbaleri Atletik Bilbaa i Granade odigrali su nerešeno 1:1 u prvoj nedeljnoj utakmici 31. kola španske Primere.

Fudbal 03.04.2016 | 16:00

Bilbao je šesti put remizirao u domaćem prvenstvu i propustio priliku da preskoči Seltu na petom mestu na tabeli, pa sada ima 48 bodova, jedan manje od ekipe iz Viga.

S druge strane, gosti su treći put uzastopno odigrali nerešeno u Primeri i nalaze se na samo bod iznad zone ispadanja.

Klub iz Baskije je na svom ‘San Mamesu’ bio bolji od početka meča, a do pogotka je stigao iz prve prave šanse. Lekue je odlično prihvatio dubinsku loptu Adurisa, prevario dvojicu igrača i zatresao mrežu zahvaljujući slaboj reakciji golmana Fernandesa.

Aduris je u finišu prvog dela igre promašio penal, a kazna je stigla u 77. minutu, iako su obe ekipe u međuvremenu imale nekoliko sjajnih prilika.

Tada je posle jedne duže akcije lopta stigla do Penjarande na levu stranu, a on je iz prve poslao u donji desni ugao gola Gorke Iraisosa.

Samo nekoliko minuta kasnije Injaki je pogodio stativu, da bi u drugom minutu nadoknade vremena El Arabi propustio priliku da šokira Baskiju.