ИТА: Удинезе одлучио шампиона Италије?!

Удинезе савладао Наполи 3:1 у мечу 28. кола Серије А. Након овог кола Јувентус има шест бодова више од Наполија.

Фудбал 03.04.2016 | 15:20

Удинезе је у 31. колу савладао Наполи 3:1 и тако можда и ријешио питање шампиона Италије.

Јувентус након овог кола има шест бодова више и тешко је очекивати да актулени шампион може испустити толику предност.

Јунак побједе тим из Удина био је двоструки стријелац Бруно Фернандез, који је могао и до хет- трика, али није успио реализовати једанаестерац.

Удинезе, који под новим тренером Луиђијем Де Канијом, игра као препореођен повео је у 14. минуту. Кулибали је скривио једанестерац, који је у гол претворио Фернандез.

Десет минута касније Наполи је изједначио. Гол је постигао најбољи стријелац Серије А Гонзало Игуаин. Јубиларни 30 ове сезоне за Аргентинца.

Већ у сљедећем нападу нови пенал за Удинезе свира судија Масимилијано Ирати. Поново је шутирао Фернандез, али је лопту избио голман Габријел, који је бранио умјесто повријеђеног Реине.

У финишу првог полувремена одлично је центрирао Запата, а Фернандез други гол на мечу постиже маказицама. Каква мајсторија Португлаца.

Почетком другог полувремена судбину Наполија запечатио је Терео, голом након асистенције Видмара.

Наполи је у 75. минуту остао са 10 играча. Гонзало Игуан је добио други жути картон након што је лактом закачио Фелипеа. Игуаин је бијесан напустио стадион.

Бивши репрезентативац Србије Здравко Кузмановић одиграо је свих 90 минута за побједнички тим.

Утакмица у Удинама почела је минутом ћутања како би се одала почаст Ћезареу Малдинију, који је умро данас.