ITA: Udineze odlučio šampiona Italije?!

Udineze savladao Napoli 3:1 u meču 28. kola Serije A. Nakon ovog kola Juventus ima šest bodova više od Napolija.

Fudbal 03.04.2016 | 15:20

Udineze je u 31. kolu savladao Napoli 3:1 i tako možda i riješio pitanje šampiona Italije.

Juventus nakon ovog kola ima šest bodova više i teško je očekivati da aktuleni šampion može ispustiti toliku prednost.

Junak pobjede tim iz Udina bio je dvostruki strijelac Bruno Fernandez, koji je mogao i do het- trika, ali nije uspio realizovati jedanaesterac.

Udineze, koji pod novim trenerom Luiđijem De Kanijom, igra kao preporeođen poveo je u 14. minutu. Kulibali je skrivio jedanesterac, koji je u gol pretvorio Fernandez.

Deset minuta kasnije Napoli je izjednačio. Gol je postigao najbolji strijelac Serije A Gonzalo Iguain. Jubilarni 30 ove sezone za Argentinca.

Već u sljedećem napadu novi penal za Udineze svira sudija Masimilijano Irati. Ponovo je šutirao Fernandez, ali je loptu izbio golman Gabrijel, koji je branio umjesto povrijeđenog Reine.

U finišu prvog poluvremena odlično je centrirao Zapata, a Fernandez drugi gol na meču postiže makazicama. Kakva majstorija Portuglaca.

Početkom drugog poluvremena sudbinu Napolija zapečatio je Tereo, golom nakon asistencije Vidmara.

Napoli je u 75. minutu ostao sa 10 igrača. Gonzalo Iguan je dobio drugi žuti karton nakon što je laktom zakačio Felipea. Iguain je bijesan napustio stadion.

Bivši reprezentativac Srbije Zdravko Kuzmanović odigrao je svih 90 minuta za pobjednički tim.

Utakmica u Udinama počela je minutom ćutanja kako bi se odala počast Ćezareu Maldiniju, koji je umro danas.