Касиљас у историји фудбала!

Голман Шпаније на пријатељском мечу против Румуније срушио европски рекорд!

Фудбал 28.03.2016 | 20:00

Шпанија је гостовала у Клужу селекцији Румуније у мечу који је завршен без голова - 0:0.

Дуел, који ће и играчи и навијачи брзо заборавити остаће упамћен по рекорду који је забележио Икер Касиљас, голман Шпаније.

Чувар мреже "црвене фурије" забележио је 166. наступ за национални тим, чиме је постао играч са највише репрезентативних наступа у Европи.

Он је тако престигао досадашњег рекордера Виталијса Астафјевса, који је у каријери одиграо 165. утакмица за репрезентацију Летоније.

Против Румуније Касиљас је успео да на осмој утакмици заредом одбрани гол Шпаније и сада има низ од 710 минута без примљеног поготка. То међутим није његов најбољи резултат, будући да је у каријери забележио и 814 минута без примљеног гола.

Утакмицу у Клужу памтиће и по томе што му је то 101. меч на којем је сачувао нетакнуту мрежу гола Шпаније.

Икер Касиљас је за селекцију Шпаније дебитовао 3. јуна 2000. године са 19 година и 14 дана, на мечу против Шведске, а у богатој репрезентативној каријери освојио је злато на Мундијалу у Јужној Африци 2010. године, као и најсјајнија одличја на Европским шампионатима 2008. и 2012. године.