Kasiljas u istoriji fudbala!

Golman Španije na prijateljskom meču protiv Rumunije srušio evropski rekord!

Fudbal 28.03.2016 | 20:00

Španija je gostovala u Klužu selekciji Rumunije u meču koji je završen bez golova - 0:0.

Duel, koji će i igrači i navijači brzo zaboraviti ostaće upamćen po rekordu koji je zabeležio Iker Kasiljas, golman Španije.

Čuvar mreže "crvene furije" zabeležio je 166. nastup za nacionalni tim, čime je postao igrač sa najviše reprezentativnih nastupa u Evropi.

On je tako prestigao dosadašnjeg rekordera Vitalijsa Astafjevsa, koji je u karijeri odigrao 165. utakmica za reprezentaciju Letonije.

Protiv Rumunije Kasiljas je uspeo da na osmoj utakmici zaredom odbrani gol Španije i sada ima niz od 710 minuta bez primljenog pogotka. To međutim nije njegov najbolji rezultat, budući da je u karijeri zabeležio i 814 minuta bez primljenog gola.

Utakmicu u Klužu pamtiće i po tome što mu je to 101. meč na kojem je sačuvao netaknutu mrežu gola Španije.

Iker Kasiljas je za selekciju Španije debitovao 3. juna 2000. godine sa 19 godina i 14 dana, na meču protiv Švedske, a u bogatoj reprezentativnoj karijeri osvojio je zlato na Mundijalu u Južnoj Africi 2010. godine, kao i najsjajnija odličja na Evropskim šampionatima 2008. i 2012. godine.