Мајами: Тим на Нолета, Пуиј шокирао Ферера!

Француски тенисер Лукас Пуиј остварио је једну од највећих победа у каријери пошто је славио против Шпанца Давида Ферера на Мастерсу у Мајамију. Тим иде на Новака, 'срећни губитник' побеђује! Доминик Тим из Аустрије биће противник најбољем тенисеру света Новаку Ђоковићу у четвртом колу Мастерса у Мајамију.

Тенис 28.03.2016 | 11:00

Пуиј је у трећем колу другог Мастерса сезоне до тријумфа над Ферером дошао са 6:7 (1:7), 7:6 (7:4), 7:5, после два сата и 46 минута игре.

У борби за четвртфинале, Француза чека сусрет са сународником Жилом Симоном, који је био бољи од Хрвата Марина Чилића са 6:3, 6:7 (4:7), 6:3.

22-годишњи француски тенисер је спасао меч лопту на свом сервису при вођству Ферера 5:4 у одлучујућем сету, да би се потом поново пробудио, везао наредна три гема и осигурао прву победу над играчима који су међу десет на свету.

Пуиј је одбранио 11 од 17 брејк лопти Ферера, којем је одузео сервис седам пута током скоро трочасовне битке, у којој је надмудрио много искуснијег Шпанца.

Тим иде на Новака, 'срећни губитник' побеђује! Доминик Тим из Аустрије биће противник најбољем тенисеру света Новаку Ђоковићу у четвртом колу Мастерса у Мајамију.

Тим, који игра феноменалном од почетка ове сезоне, лако је савладао Јапанца Јошихита Нишиоку са 6:2, 6:2, после само 65 минута игре.

Ђоковић и Тим до сада су се састали само једном, када је на Мастерсу у Шангају најбољи тенисер планете славио са 6:3, 6:4.

Међутим, Доминик је много бољи играч него што је био тада, а од почетка 2016. игра фантастично – освојио је две титуле уз два полуфинала и има 27 победа (уз само пет пораза), што је највише од свих на АТП туру.

Новак је лако изашао на крај са Жоаом Соусом из Португала, док је Виктор Троицки доживео тежак пораз од Давида Гофана.

‘Срећни губитник’ Орасио Себаљос, који је као 'лаки лузер' у главни жреб турнира упао због повлачења Роџера Федерера, наставио је са сјајним партијама. После тријумфа над Хуаном Мартином дел Потром, Аргентинац је елиминисао и Фернанда Вердаска. Шпанац је веома убедљиво освојио први сет, али је Себаљос преокренуо и славио после више од 150 минута, резултатом 1:6, 6:4, 7:6 (7-4). Међутим, има неке друге планове.

"Напустићу турнир ако се супруга буде породила. То је јединствени моменат који ће вредети као 100.000 финала", рекао је Себаљос.

Ришар Гаске није имао проблема против Беноа Пера (6:3, 6:0), али је зато Томаш Бердих имао великих проблема против домаћег представника Стива Џонсона. Седми носилац на Флориди је повео, али је Американац изједначио и довео га у проблем. Ипак, Чех је био концентрисанији у одлучујућем сету за тријумф од 6:3, 6:7 (6-8), 6:3.

Пораз у трећем колу доживео је и 11. носилац Марин Чилић, који је изгубио од Жила Симона резултатом 6:4, 6:7 (4-7), 6:3.

Мастерс у Мајамију игра се за наградни фонд од 6.134.605 долара.