Majami: Tim na Noleta, Puij šokirao Ferera!

Francuski teniser Lukas Puij ostvario je jednu od najvećih pobeda u karijeri pošto je slavio protiv Španca Davida Ferera na Mastersu u Majamiju. Tim ide na Novaka, 'srećni gubitnik' pobeđuje! Dominik Tim iz Austrije biće protivnik najboljem teniseru sveta Novaku Đokoviću u četvrtom kolu Mastersa u Majamiju.

Tenis 28.03.2016 | 11:00

Puij je u trećem kolu drugog Mastersa sezone do trijumfa nad Fererom došao sa 6:7 (1:7), 7:6 (7:4), 7:5, posle dva sata i 46 minuta igre.

U borbi za četvrtfinale, Francuza čeka susret sa sunarodnikom Žilom Simonom, koji je bio bolji od Hrvata Marina Čilića sa 6:3, 6:7 (4:7), 6:3.

22-godišnji francuski teniser je spasao meč loptu na svom servisu pri vođstvu Ferera 5:4 u odlučujućem setu, da bi se potom ponovo probudio, vezao naredna tri gema i osigurao prvu pobedu nad igračima koji su među deset na svetu.

Puij je odbranio 11 od 17 brejk lopti Ferera, kojem je oduzeo servis sedam puta tokom skoro tročasovne bitke, u kojoj je nadmudrio mnogo iskusnijeg Španca.

Tim ide na Novaka, 'srećni gubitnik' pobeđuje! Dominik Tim iz Austrije biće protivnik najboljem teniseru sveta Novaku Đokoviću u četvrtom kolu Mastersa u Majamiju.

Tim, koji igra fenomenalnom od početka ove sezone, lako je savladao Japanca Jošihita Nišioku sa 6:2, 6:2, posle samo 65 minuta igre.

Đoković i Tim do sada su se sastali samo jednom, kada je na Mastersu u Šangaju najbolji teniser planete slavio sa 6:3, 6:4.

Međutim, Dominik je mnogo bolji igrač nego što je bio tada, a od početka 2016. igra fantastično – osvojio je dve titule uz dva polufinala i ima 27 pobeda (uz samo pet poraza), što je najviše od svih na ATP turu.

Novak je lako izašao na kraj sa Žoaom Sousom iz Portugala, dok je Viktor Troicki doživeo težak poraz od Davida Gofana.

‘Srećni gubitnik’ Orasio Sebaljos, koji je kao 'laki luzer' u glavni žreb turnira upao zbog povlačenja Rodžera Federera, nastavio je sa sjajnim partijama. Posle trijumfa nad Huanom Martinom del Potrom, Argentinac je eliminisao i Fernanda Verdaska. Španac je veoma ubedljivo osvojio prvi set, ali je Sebaljos preokrenuo i slavio posle više od 150 minuta, rezultatom 1:6, 6:4, 7:6 (7-4). Međutim, ima neke druge planove.

"Napustiću turnir ako se supruga bude porodila. To je jedinstveni momenat koji će vredeti kao 100.000 finala", rekao je Sebaljos.

Rišar Gaske nije imao problema protiv Benoa Pera (6:3, 6:0), ali je zato Tomaš Berdih imao velikih problema protiv domaćeg predstavnika Stiva Džonsona. Sedmi nosilac na Floridi je poveo, ali je Amerikanac izjednačio i doveo ga u problem. Ipak, Čeh je bio koncentrisaniji u odlučujućem setu za trijumf od 6:3, 6:7 (6-8), 6:3.

Poraz u trećem kolu doživeo je i 11. nosilac Marin Čilić, koji je izgubio od Žila Simona rezultatom 6:4, 6:7 (4-7), 6:3.

Masters u Majamiju igra se za nagradni fond od 6.134.605 dolara.