Бијељина: Спектакл Црвене звезде

Најмлађи фудбалски клуб у Првој лиги Републике Српске “Звијезда 09” угостио је данас београдску “Црвену звезду”, најтрофејнији клуб Србије.

Република Српска 27.03.2016 | 18:19

Иако је ријеч о пријатељској утакмици, у којој резултат није у првом плану, трибине Градског стадиона у Бијељини биле су испуњене до последњег мјеста.

Пред више од 5.000 гледалаца на препуном Градском стадиону у Бијељини већ у 4 минуту сусрета повео је домаћин голом капитена Вучића, да би у 21. минуту изједначио Луис Ибањес.

На 1:2 повисио је Ненад Гаврић у 40. а на показало се и коначних 1:3 Петар Орландић у 45. минуту првог полувремена.

Могао је Орландић још једном да се упише у листу стријелаца, али је након пенала у 89. минуту меча погодио стативу. На обје стране нису крили задовољство сјајном фудбалском представом.

Тренер Звезде Миодраг Божовић на терен Градског стадиона у Бијељини извео је "шаролик" састав, с обзиром да неки фудбалери због репрезентативних обавеза му нису били на располагању, па су шансу поред стандардних првотимаца, добили и они који често нису у првом плану.

Екипа “Звијезде 09” такође је дала прилику и млађим фудбалерима, члановима фудбалске академије, тако да се на терену нашло чак седам играча рођених 2000. године.

Без обзира на све, публика је била више него задовољна приказаним на терену, а фудбалери “Црвене звезде” у Бијељини, односно у Етно-селу Станишићи остају још неколико дана, како би се што боље припремили за наставак првенствених обавеза.