Bijeljina: Spektakl Crvene zvezde

Najmlađi fudbalski klub u Prvoj ligi Republike Srpske “Zvijezda 09” ugostio je danas beogradsku “Crvenu zvezdu”, najtrofejniji klub Srbije.

Republika Srpska 27.03.2016 | 18:19

Iako je riječ o prijateljskoj utakmici, u kojoj rezultat nije u prvom planu, tribine Gradskog stadiona u Bijeljini bile su ispunjene do poslednjeg mjesta.

Pred više od 5.000 gledalaca na prepunom Gradskom stadionu u Bijeljini već u 4 minutu susreta poveo je domaćin golom kapitena Vučića, da bi u 21. minutu izjednačio Luis Ibanjes.

Na 1:2 povisio je Nenad Gavrić u 40. a na pokazalo se i konačnih 1:3 Petar Orlandić u 45. minutu prvog poluvremena.

Mogao je Orlandić još jednom da se upiše u listu strijelaca, ali je nakon penala u 89. minutu meča pogodio stativu. Na obje strane nisu krili zadovoljstvo sjajnom fudbalskom predstavom.

Trener Zvezde Miodrag Božović na teren Gradskog stadiona u Bijeljini izveo je "šarolik" sastav, s obzirom da neki fudbaleri zbog reprezentativnih obaveza mu nisu bili na raspolaganju, pa su šansu pored standardnih prvotimaca, dobili i oni koji često nisu u prvom planu.

Ekipa “Zvijezde 09” takođe je dala priliku i mlađim fudbalerima, članovima fudbalske akademije, tako da se na terenu našlo čak sedam igrača rođenih 2000. godine.

Bez obzira na sve, publika je bila više nego zadovoljna prikazanim na terenu, a fudbaleri “Crvene zvezde” u Bijeljini, odnosno u Etno-selu Stanišići ostaju još nekoliko dana, kako bi se što bolje pripremili za nastavak prvenstvenih obaveza.