Еврокуп: Стразбур након драме у 1/2-финалу, Армани испао!

Кошаркаши Трента пласирали су се у полуфинале Еврокупа пошто су и у другом дуелу четвртфинала савладали Армани.

Кошарка 23.03.2016 | 22:15

После тријумфа резултатом 83:73 у првом мечу на свом паркету, екипа Трента је славила у Милану са 92:79 и тако остварила велики успех.

Гости су меч преломили у трећој четвртини коју су добили резултатом 21:11. Сатон је имао 20 поена, 8 скокова и 7 асистенција, 17 поена додао је Пасколо, а Локет и Рајт по 13. У екипи Арманија Симон је имао 14 поена, а Милан Мачван 13 (5-7) уз 5 скокова и 4 асистенције за 28 минута.

Велика драма виђена је у Стразбуру где је домаћин после победе 94:85 дочекао Нижњи. Гости су после 40 минута водили са 74:65 па је продужетак одлучио полуфиналисту пошто су Бобоа и Ивлев промашили шутеве за победу.

У додатних пет минута Стразбур је био близу проласка у полуфинале. Имао је -5 на 50 секунди до краја, али је у самом финишу примио две тројке, па се играо и други продужетак. Гости су у том периоду одиграли очајно, изгубили су много лопти, па је Стразбур ипак успео да се пласира у полуфинале.

Фантастичан меч одиграо је Кајл Вимс који је завршио са 35 поена и 6 скокова, 17 је додао Бобоа, а Колинс 12. Код гостију, Махалбашић је убацио 20, а Руд 26 поена.

Посао је у реваншу без проблема одрадила Гран Канарија која је добила Зјелону Гору у гостима у првој утакмици са 93:82. Тим Аита Гарсије рутински је сачувао предност у реваншу, иако су гости на крају славили са 86:83 захваљујући 28:13 у последњој деоници.

Омић је убацио 14, Рабаседа 13, а Пангос 12 поена за шпански тим, док су на другој страни најбољи били Кошарек и Молдовеану са по 15 поена.