Evrokup: Strazbur nakon drame u 1/2-finalu, Armani ispao!

Košarkaši Trenta plasirali su se u polufinale Evrokupa pošto su i u drugom duelu četvrtfinala savladali Armani.

Košarka 23.03.2016 | 22:15

Posle trijumfa rezultatom 83:73 u prvom meču na svom parketu, ekipa Trenta je slavila u Milanu sa 92:79 i tako ostvarila veliki uspeh.

Gosti su meč prelomili u trećoj četvrtini koju su dobili rezultatom 21:11. Saton je imao 20 poena, 8 skokova i 7 asistencija, 17 poena dodao je Paskolo, a Loket i Rajt po 13. U ekipi Armanija Simon je imao 14 poena, a Milan Mačvan 13 (5-7) uz 5 skokova i 4 asistencije za 28 minuta.

Velika drama viđena je u Strazburu gde je domaćin posle pobede 94:85 dočekao Nižnji. Gosti su posle 40 minuta vodili sa 74:65 pa je produžetak odlučio polufinalistu pošto su Boboa i Ivlev promašili šuteve za pobedu.

U dodatnih pet minuta Strazbur je bio blizu prolaska u polufinale. Imao je -5 na 50 sekundi do kraja, ali je u samom finišu primio dve trojke, pa se igrao i drugi produžetak. Gosti su u tom periodu odigrali očajno, izgubili su mnogo lopti, pa je Strazbur ipak uspeo da se plasira u polufinale.

Fantastičan meč odigrao je Kajl Vims koji je završio sa 35 poena i 6 skokova, 17 je dodao Boboa, a Kolins 12. Kod gostiju, Mahalbašić je ubacio 20, a Rud 26 poena.

Posao je u revanšu bez problema odradila Gran Kanarija koja je dobila Zjelonu Goru u gostima u prvoj utakmici sa 93:82. Tim Aita Garsije rutinski je sačuvao prednost u revanšu, iako su gosti na kraju slavili sa 86:83 zahvaljujući 28:13 u poslednjoj deonici.

Omić je ubacio 14, Rabaseda 13, a Pangos 12 poena za španski tim, dok su na drugoj strani najbolji bili Košarek i Moldoveanu sa po 15 poena.