Почела Ф1: Розберг славио, Алонсо се слупао!

Возач Мерцедеса Нико Розберг победио је у трци за Велику награду Аустралије, првој у овогодишњем шампионату Формуле 1.

Остали спортови 20.03.2016 | 12:20

Розберг је остварио резултат од сат, 48 минута, 15 секунди,565 и остварио четврту узастопну победу, а 15. у каријери.

Друго место заузео је његов клупски колега, двоструки узастопни светски шампион Луис Хамилтон, а трећи кроз циљ прошао је возач Ферарија Себатијан Фетел.

Возач Ред Була Данијел Рикардо заузео је четврто место, пети је био Фелипе Маса из Вилијамса, док је шесто место заузео Роман Грожан за дебитантску екипу у Формули 1 Хас. Бодове су још освојили Нико Хилкенберг из екипе Форс Индија, возач Вилијамса Валтери Ботас, и возачи екипе Торо Росо Карлос Саинц и Макс Верштапен.

Хамилтон је стартовао са пол-позиције, а иза њега Розберг, али су болиди Ферарија одлично кренули, обишли их преузели прве две позиције. Розберг је био трећи а Хамилтон тек шести, иза Верштапена и Масе.

Двојац Ферарија Фетел и Кими Раиконен сигурно је држао водеће позиције, а у 18. кругу трка је прекинута на 10 минута после судара Фернанда Алонса из Мекларена и Естебана Гутијереса из Хаса. Алонсо је желео да га обидје, али је Гутијерес закочио нешто раније, па га је бивши светски шампион ударио а затим се забио у ограду. Обојица су неповредјни изашли из својих болида с тим што је болид Мекларена потпуно уништен.

Када је трка настављена Розберг је био нешто бржи од осталих, а у 24. кругу Раиконен је морао да одустане због пожара на болиду, па је Рикардо преузео треће место.

У 36. кругу Фетел је отишао на замену гума, али су механичари погрешили приликом замене предње леве па је Немац остао у боксу 5,6 секунди и на стазу се вратио као четврти, а водјство је преузео Розберг, испред Рикарда и Хамилтона.

Актуелни светски првак је добро возио и у 43. минуту претекао је Рикарда на другом месту са око 10 секунди заостатка за Розбергом. До краја трке Розберг је сигурно сачувао водјство, а Хамилтон је успео да се одбрани од напада Ферарија, па је Мерцедесов двојац остао на водећим позицијама.

Наредна трка у шампионату возиће се 3. априла за Велику награду Бахреина.

Поредак возача у данашњој трци Формуле 1 за Велику награду Аустралије у Мелбурну: