ФРА: Ница циља Лигу шампиона, нови реми Марсеја!

Екипа Нице славила је на гостовању Монпељеу 2:0 (0:0), док је Марсеј ремизирао са Лоријаном такође у гостима 1:1 (1:0), у мечевима 30. кола Лиге 1.

Фудбал 12.03.2016 | 23:20

Тим са Азурне обале стигао је до 13. победе у сезони и избио на место који води у квалификације за Лигу шампиона, са два бода више од Олимпика из Лиона, али и утакмицом више.

Ница је до три бода стигла погоцима у другом делу игре – најпре је у 62. минуту прецизан био Валер Жерман, да би победу оверио Алесан Плеа 14 минута касније.

С друге стране, марсејски Олимпик поново је изгубио корак са тимовима који се боре за Европу, пошто је гол Маурисио Исле био довољан само за бод у Лоријанту, који је претходно стигао до предности после пола часа игре. Тим са Веледрома сада заостаје шест бодова за имењаком из Лиона.

У преосталим мечевима, Ажаксијо је уписао минималан тријумф против Каена на домаћем терену, па је тако неочекивано стигао до јако важних бодова у борби за опстанак.

Битну победу уписао је и Генган, такође код куће, против Сент Етјена 2:0 (1:0), Лиле је поразио Бастију као гост 2:1 (1:0), док је последњепласирани Тулут демолирао Бордо 4:0 (1:0).

Бивши десни бек Црвене звезде, Павле Нинков играо је у другом полувремену за домаће на Мунисипалу, а Александар Пешић није улазио у игру.

Лига 1 – 30. коло:

Лоријен – Марсеј 1:1 (1:0)
Генган – Ст Етјен 2:0 (1:0)
Ажаксијо – Каен 1:0 (0:0)
Монпеље – Ница 0:2 (0:0)
Бастија – Лил 1:2 (0:1(
Тулуз – Бордо 4:0 (1:0)