FRA: Nica cilja Ligu šampiona, novi remi Marseja!

Ekipa Nice slavila je na gostovanju Monpeljeu 2:0 (0:0), dok je Marsej remizirao sa Lorijanom takođe u gostima 1:1 (1:0), u mečevima 30. kola Lige 1.

Fudbal 12.03.2016 | 23:20

Tim sa Azurne obale stigao je do 13. pobede u sezoni i izbio na mesto koji vodi u kvalifikacije za Ligu šampiona, sa dva boda više od Olimpika iz Liona, ali i utakmicom više.

Nica je do tri boda stigla pogocima u drugom delu igre – najpre je u 62. minutu precizan bio Valer Žerman, da bi pobedu overio Alesan Plea 14 minuta kasnije.

S druge strane, marsejski Olimpik ponovo je izgubio korak sa timovima koji se bore za Evropu, pošto je gol Maurisio Isle bio dovoljan samo za bod u Lorijantu, koji je prethodno stigao do prednosti posle pola časa igre. Tim sa Veledroma sada zaostaje šest bodova za imenjakom iz Liona.

U preostalim mečevima, Ažaksijo je upisao minimalan trijumf protiv Kaena na domaćem terenu, pa je tako neočekivano stigao do jako važnih bodova u borbi za opstanak.

Bitnu pobedu upisao je i Gengan, takođe kod kuće, protiv Sent Etjena 2:0 (1:0), Lile je porazio Bastiju kao gost 2:1 (1:0), dok je poslednjeplasirani Tulut demolirao Bordo 4:0 (1:0).

Bivši desni bek Crvene zvezde, Pavle Ninkov igrao je u drugom poluvremenu za domaće na Munisipalu, a Aleksandar Pešić nije ulazio u igru.

Liga 1 – 30. kolo:

Lorijen – Marsej 1:1 (1:0)
Gengan – St Etjen 2:0 (1:0)
Ažaksijo – Kaen 1:0 (0:0)
Monpelje – Nica 0:2 (0:0)
Bastija – Lil 1:2 (0:1(
Tuluz – Bordo 4:0 (1:0)