Буфон на четири минута од најбољег свих времена!

Голмана Јувентус Ђанлуиђија Буфона деле само четири минута од статуса највећег голмана у историји Сесрије А.

Фудбал 13.03.2016 | 12:00

Буфон је у победи "Старе даме" над Сасуолом (1:0) стигао до 926 минута без примљеног гола у Калчу.

Италијански репрезентативац је оборио рекорд Дина Зофа од 903 минута из 1970. године, а од статуса бесмртника га деле четири минута којима ће да надмаши Себастијана Росија који 1990. није примио гол са Миланом 929. минута.

Шансу да уђе у легенду Буфон ће имати на вероватно најбољем могућем мечу, у градском дербију са Торином следећег викенда.

Јувентус је без примљеног гола од 20. децембра и гостовања Сампдорији, а непоражен у Серији А је од 28. октобра, када је изгубио минималним резултатом управо у Сасуолу.