Bufon na četiri minuta od najboljeg svih vremena!

Golmana Juventus Đanluiđija Bufona dele samo četiri minuta od statusa najvećeg golmana u istoriji Sesrije A.

Fudbal 13.03.2016 | 12:00

Bufon je u pobedi "Stare dame" nad Sasuolom (1:0) stigao do 926 minuta bez primljenog gola u Kalču.

Italijanski reprezentativac je oborio rekord Dina Zofa od 903 minuta iz 1970. godine, a od statusa besmrtnika ga dele četiri minuta kojima će da nadmaši Sebastijana Rosija koji 1990. nije primio gol sa Milanom 929. minuta.

Šansu da uđe u legendu Bufon će imati na verovatno najboljem mogućem meču, u gradskom derbiju sa Torinom sledećeg vikenda.

Juventus je bez primljenog gola od 20. decembra i gostovanja Sampdoriji, a neporažen u Seriji A je od 28. oktobra, kada je izgubio minimalnim rezultatom upravo u Sasuolu.