ПЛ: Кикс Ситија у Норичу, Тадић асистент...!

Фудбалери Норича и Манчестер ситија одиграли су без голова у првој утакмици 30. кола енглеске Премијер лиге.

Фудбал 12.03.2016 | 22:20

Екипа Мануела Пелегринија се овим ремијем додатно одаљила од борбе за титулу, пошто сада има девет бодова мање од цодећег Лестера на четвртом месту на табели.

Сити је био много бољир ивал од домаћина у Норичу, имао је преко 70% посед лопте и бројне покушаје, али је голман Руди сачувао своју мрежу и донео важан бод свом тиму у борби за опстанак.

Серхио Агуеро имао је највећи број шанси, али није имао свој дан. Прву прилику Сити је имао у 16. минуту када је Аргентинац добро извео слободан ударац, али Руди сјајном парадом избацио у корнер.

Три минута касније поново је Агуеро био у шанси, шутирао је са ивице казненог простора, али поред гола. Домаћин је најближи вођству био у 40. минуту када је Бамфорд фантастично шутирао, али није имао среће јер је лопта погодила пречку.

У преостала два меча дана тријумфе су остварили Борнмут и Саутемптон, а у тријумфу ’Светаца’ добро је одиграо наш Душан Тадић. Он је био асистент за други гол Грацијана Пелеа, који је погоцима у 11. и 30. минуту трасирао пут свом тиму ка првој победи у последње четири утакмице, после два пораза и ремија.

Био је то Пелеов први гол после поста од 12 мечева, а Стоук је до краја ублажио пораз преко Арнаутовића. Био је и близу изједначења, али је Ворд-Прауз погодио пречку, док је Саутемптон меч завршио са десеторицом због искључења Манеа у надокнади.

Борнмут је новом победом, трећом у низу, полако почео да излази из трке за опстанак и да се креће ка средини табеле, а победу 3:2 над Свонсијем донео је Кук голом у 78. минуту.

Претходно је домаћин два пута водио, головима Градела и Кинга, Велшани су два пута изједначили погоцима Бароуа и Сигурдсона, али нису имали одговор после гола главом Стива Кука.