PL: Kiks Sitija u Noriču, Tadić asistent...!

Fudbaleri Noriča i Mančester sitija odigrali su bez golova u prvoj utakmici 30. kola engleske Premijer lige.

Fudbal 12.03.2016 | 22:20

Ekipa Manuela Pelegrinija se ovim remijem dodatno odaljila od borbe za titulu, pošto sada ima devet bodova manje od codećeg Lestera na četvrtom mestu na tabeli.

Siti je bio mnogo boljir ival od domaćina u Noriču, imao je preko 70% posed lopte i brojne pokušaje, ali je golman Rudi sačuvao svoju mrežu i doneo važan bod svom timu u borbi za opstanak.

Serhio Aguero imao je najveći broj šansi, ali nije imao svoj dan. Prvu priliku Siti je imao u 16. minutu kada je Argentinac dobro izveo slobodan udarac, ali Rudi sjajnom paradom izbacio u korner.

Tri minuta kasnije ponovo je Aguero bio u šansi, šutirao je sa ivice kaznenog prostora, ali pored gola. Domaćin je najbliži vođstvu bio u 40. minutu kada je Bamford fantastično šutirao, ali nije imao sreće jer je lopta pogodila prečku.

U preostala dva meča dana trijumfe su ostvarili Bornmut i Sautempton, a u trijumfu ’Svetaca’ dobro je odigrao naš Dušan Tadić. On je bio asistent za drugi gol Gracijana Pelea, koji je pogocima u 11. i 30. minutu trasirao put svom timu ka prvoj pobedi u poslednje četiri utakmice, posle dva poraza i remija.

Bio je to Peleov prvi gol posle posta od 12 mečeva, a Stouk je do kraja ublažio poraz preko Arnautovića. Bio je i blizu izjednačenja, ali je Vord-Prauz pogodio prečku, dok je Sautempton meč završio sa desetoricom zbog isključenja Manea u nadoknadi.

Bornmut je novom pobedom, trećom u nizu, polako počeo da izlazi iz trke za opstanak i da se kreće ka sredini tabele, a pobedu 3:2 nad Svonsijem doneo je Kuk golom u 78. minutu.

Prethodno je domaćin dva puta vodio, golovima Gradela i Kinga, Velšani su dva puta izjednačili pogocima Baroua i Sigurdsona, ali nisu imali odgovor posle gola glavom Stiva Kuka.