ШПА: Лагана ''шестица'' непобједиве Барсе против Хетафеа!

Фудбалери Барселоне декласирали су Хетафе са 6:0 (4:0) у првом суботњем мечу 29. кола шпанске Примере.

Фудбал 12.03.2016 | 22:00

Тако су Каталонци наставили поход ка новој титули првака, сада имају 11 бодова више од другопласираног Атлетика, уз меч више.

Двоструки стрелац био је Нејмар, Родригес је дао аутогол, а погодили су још Мунир, Туран и Меси, који је промашио пенал у раној фази меча.

Екипа Луиса Енрикеа кренула је у фуриозном темпу и већ у осмом минуту стигла је до вођства . Алба је убацио лопту по земљи са леве стране, а Родригес је неспретно реаговао и послао лопту у сопствену мрежу.

Три минута касније Меси је промашио једанаестерац, шутирао је у доњи десни угао, али је голман Гуајта прочитао његову намеру. Аргентинац се до полувремена искупио – прво је асистирао Муниру ел Хададију, који је одлично рефлексно реаговао и дао гол главом, а затим је у 32. минуту Меси послужио и Нејмара лоптом у празан простор коју је Бразилац претворио у гол.

Меси се и уписао у листу стрелаца у 40. минуту прецизним ударцем са ивице казненог простора, а онда се поново нашао у улози асистента за Нејмара, који је рутински реализовао ситуацију након што је примио лопту на десетак метара од гола.

Арда Туран рекао је да се нада да је његов недавни првенац за Барсу само почетак и изгледа да је био у праву, пошто је поставио коначни резултат у 57. минуту лепим волејом после корнера.

До краја су Каталонци спустили ритам и лагано су привели меч крају за 24. првенствену победу.