ŠPA: Lagana ''šestica'' nepobjedive Barse protiv Hetafea!

Fudbaleri Barselone deklasirali su Hetafe sa 6:0 (4:0) u prvom subotnjem meču 29. kola španske Primere.

Fudbal 12.03.2016 | 22:00

Tako su Katalonci nastavili pohod ka novoj tituli prvaka, sada imaju 11 bodova više od drugoplasiranog Atletika, uz meč više.

Dvostruki strelac bio je Nejmar, Rodriges je dao autogol, a pogodili su još Munir, Turan i Mesi, koji je promašio penal u ranoj fazi meča.

Ekipa Luisa Enrikea krenula je u furioznom tempu i već u osmom minutu stigla je do vođstva . Alba je ubacio loptu po zemlji sa leve strane, a Rodriges je nespretno reagovao i poslao loptu u sopstvenu mrežu.

Tri minuta kasnije Mesi je promašio jedanaesterac, šutirao je u donji desni ugao, ali je golman Guajta pročitao njegovu nameru. Argentinac se do poluvremena iskupio – prvo je asistirao Muniru el Hadadiju, koji je odlično refleksno reagovao i dao gol glavom, a zatim je u 32. minutu Mesi poslužio i Nejmara loptom u prazan prostor koju je Brazilac pretvorio u gol.

Mesi se i upisao u listu strelaca u 40. minutu preciznim udarcem sa ivice kaznenog prostora, a onda se ponovo našao u ulozi asistenta za Nejmara, koji je rutinski realizovao situaciju nakon što je primio loptu na desetak metara od gola.

Arda Turan rekao je da se nada da je njegov nedavni prvenac za Barsu samo početak i izgleda da je bio u pravu, pošto je postavio konačni rezultat u 57. minutu lepim volejom posle kornera.

Do kraja su Katalonci spustili ritam i lagano su priveli meč kraju za 24. prvenstvenu pobedu.